Prírodné kúpaliská

Prírodné kúpaliská v sebe spájajú výhody kúpaliska a plávania v prírode. Najznámejšími prírodnými kúpaliskami na Slovensku sú nepochybne Slnečné jazerá v Senci a Zlaté piesky v Bratislave. No to rozhodne nie sú jediné prírodné kúpaliská, ktoré na Slovensku máme.

Kúpaliska v prírode sú rovnomerne rozložené naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu máte na výber pestré možnosti relaxu pri prírodnej vodnej ploche aj bez toho, aby ste museli cestovať ďaleko.

Zobrazujem 1 - 20 z 75
Prírodné kúpalisko Makovica Nižná Polianka
Letné prírodné kúpalisko Makovica sa nachádza severne od mesta Bardejov. Kúpalisko je napustené prírodnou, pitnou vodou a je rozdelené pre plavcov a neplavcov.
Prírodné kúpalisko Kamenný mlyn Trnava
Letné kúpalisko Kamenný mlyn je prírodné kúpalisko s vyhrievanou vodou. Objekt je v prevádzke počas letných mesiacov jún až august a je skvelým miestom na osvieženie.
Prírodné kúpalisko Jazero Horná Streda
Jazero Horná Streda sa nachádza v príjemnom prostredí uprostred prírody. V jazere sa môžete okúpať a schladiť, okrem toho sa tu konajú aj rôzne festivaly.
Prírodné kúpalisko Mestská pláž Trenčín
Mestská pláž je obľúbeným miestom počas celého roka. V lete sa tu chodia ľudia osviežiť a zrelaxovať. V zime je Mestská pláž využívaná najmä na otužovanie, ktoré má mnoho benefitou.
Prírodné kúpalisko Zelená voda Kurinec Rimavská...
Zelená voda - Kurinec je vodná nádrž na južnom Slovensku. Počas horúcich letných dní je to skvelé miesto na schladenie, rekreáciu a športové vyžitie. Vyhľadávaná je ako domácimi, tak aj ľudmi zo všetkých kútov Slovenska.
Zemplínska Šírava Biela hora Michalovce
Rekreačné stredisko Biela hora sa nachádza na severnom brehu Zemplínskej šíravy. Je najstarším strediskom na tejto vodnej nádrži. Vďaka nádhernej prírode v okolí je vyhľadávané najmä milovníkmi turistiky a cyklistiky.
Zemplínska Šírava Hôrka Vinné
Rekreačné stredisko Hôrka sa nachádza na severozápadnom brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava. Patrí k najobľúbenejším rekreačným strediskám z okolia. Každý rok ho navštívia tisíce rekreantov zo Slovenska ako aj zo zahraničia.
Zemplínska Šírava Kaluža
Rekreačné stredisko Kaluža sa nachádza na Zemplínskej šírave, ktorá je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Je to najlepšie vybavené stredisko na letné osvieženie, pretože sa tu nachádza aj aquapark Thermalpark.
Zemplínska Šírava Jachtklub Kaluža
Zemplínska šírava je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Areál Jachtklubu je ideálne miesto pre všetkých milovníkov vodných športov. Najvyhľadávanejším športom v tejto lokalite je jachting.
Zemplínska Šírava Kamenec Kaluža
Rekreačné stredisko Kamenec sa nachádza na severnom brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava. Obľúbené je najmä rodinami s deťmi, pretože sa tu nachádza lunapark a viaceré tobogány.
Zemplínska Šírava Klokočov
Stredisko Klokočov sa nachádza na Zemplínska šírava, ktorá je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Ponúka širokú ponuku služieb a preto je obľúbeným miestom rekreácie hlavne pre rodiny s deťmi.
Zemplínska Šírava Medvedia hora Kaluža
Rekreačné stredisko Medvedia hora sa nachádza na severnej strane vodnej nádrže Zemplínska Šírava. Hlavne v letnom období je navštevované rekreantmi z blízkeho, ale aj ďalekého okolia.
Čanianské jazerá Čaňa
V okolí obce Čaňa sa nachádza päť jazier, ktoré majú názov „Čanianské jazerá”. Najznámejšie z nich sú Tajvan a Geča. Iba na jazere Geča je možné kúpanie.
Jazero Kuchajda Bratislava
Bratislava Kuchajda je významné prírodné kúpalisko, ktoré je hlavne v letnom období vyhľadávaným miestom na rekreáciu pre ľudí z blízkeho, ale aj ďalekého okolia.
Prírodné kúpalisko Vajnorské jazerá Bratislava
Vajnorské jazerá sú dve prepojené, umelo vytvorené jazerá, ležiace v mestskej časti Bratislava. Ľudovo sa nazývajú aj „Malý a Veľký bager". Kúpať sa je možné len vo väčšom jazere.
Prírodné kúpalisko Zlaté piesky Bratislava
Zlaté piesku už dlhé roky patria k najznámejším miestam na kúpanie v Bratislave. Na jazere je vybudované prírodné kúpalisko a v okolí sú rôzne možnosti na šport.
Vodná nádrž Palcmanská Maša Dedinky
Palcmanská Maša je najväčšia vodná plocha v Slovenskom raji. Hlavne v letnom období je vyhľadávaným miestom na osvieženie, a to nie len ľudmi z blízkeho okolia.
Vodná nádrž ATC Duchonka Prašice
ATC Duchonka je turisticko-rekreačná oblasť ležiaca približne 17 km od okresného mesta Topoľčany. Je to ideálne miesto na rekreáciu, a to hlavne v letnom období.
Domaša Dobrá
Domaša Dobrá je rekreačné stredisko na juhozápadnej časti vodného diela Veľká Domaša. Toto stredisko by mali navštíviť hlavne milovníci športu, nakoľko sú tu k dispozícii rôzne druhy športového vyžitia bez ohľadu na počasie.
Domaša Eva Holčíkovce
Domaša Holčíkovce - Eva je rekreačné stredisko na juhovýchodnej časti vodného diela Veľká Domaša. Je známe hlavne pravidelnými letnými podujatiami, ako napríklad Domaša fest.
Scroll to Top