Termálne kúpaliská

Slovensko je bohaté na termálne pramene. Medzi termálne kúpaliska Slovenska môžeme zaradiť viac ako 45 kúpalísk. Najpopulárnejšie termálne kúpaliska na Slovensku sú v Galante, Kováčovej, Patinciach, Štúrove, Dunajskej Strede či vo Veľkom Mederi.

Množstvo termálnych kúpalísk vzniklo aj v blízkosti známych kúpeľov. Termálne kúpalisko nájdete napríklad v Sklených Tepliciach, Dudinciach, Bojniciach a Turčianskych Tepliciach.

Väčšina termálnych kúpalísk sa nachádza v západnej časti krajiny. Na východnom Slovensku sa nachádzajú len 2 termálne kúpaliská – Aquaspa Gánovce a termálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy.

Väčšina termálnych kúpalísk je otvorená celoročne, no niektoré fungujú len počas letnej sezóny.

Zobrazujem 1 - 20 z 46
Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová
Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová je situované na okraji obci Dolná Strehová. Patrí medzi väčšie slovenské termálne kúpaliská. Voda termálneho kúpaliska aquatermal Strehová blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.
Termálne kúpalisko Veronika Rajec
Termálne kúpalisko Veronika disponuje niekoľkými termálnymi bazénmi, toboganmi a ihriskami. Občerstviť sa môžete v reštaurácií, kaviarni či v bufetoch.
Termálne kúpalisko Vrbov
Ľudské telo ako každý organizmus na zemi potrebuje zregenerovať svoje vitálne funkcie. Na termálnom kúpalisku Vrbov posilnite svoju imunitu v termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus.
Termálne kúpalisko Vadaš Thermal Štúrovo
Termálne kúpalisko Vadaš Thermal Resort Štúrovo ponúka širokú škálu služieb. Nájdete tu niekoľko bazénov, množstvo toboganov, wellness centrum a rôzne športoviská.
Termálne kúpalisko Vodný svet Bojnice
Kúpele Bojnice - Vodný svet sa nachádzajú v pokojnom prostredí mimo mestského ruchu, v obklopení listnatých a ihličnatých stromov. Termálne pramene sú známe už od 12. storočia a v súčasnosti sa využívajú nielen na kúpeľné procedúry.
Termálne kúpalisko Termály Malé Bielice
Areál termálneho kúpaliska Malé Bielice je rozdelený do niekoľkých vzájomne prepojených častí, tak aby ich mohli využiť všetci návštevníci. Kúpeľno-relaxačným komplexom vedie promenáda príjemným parkom. Súčasťou je i reštaurácia s terasou.
Termálne kúpalisko Bystričany Chalmová
Kúpalisko Chalmová je situované v peknom tichom prostredí priamo pod Drieňovým vrchom pohoria Strážovská vrchovina. Termálna horúca voda sa v tejto oblasti nachádza od nepamäti. .
Termálne kúpalisko Sklené Teplice
Termálne kúpalisko Sklené Teplice ponúka svojim návštevníkom niekoľko termálnych bazénov, občerstvenie či detské ihrisko. Termálna voda v bazénoch má blahodárne účinky na ochorenia nervovej sústavy a pohybového aparátu.
Termálne kúpalisko Eva Piešťany
Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch ponúka príjemné prostredie pre jednotlivcov či rodiny s deťmi. Nájdete tu aj wellness centrum, vodnú šmýkačku či ihrisko na plážový volejbal.
Termálne kúpalisko Margita Ilona Levice
Termálne kúpalisko Margita Ilona ponúka štyri termálne bazény s teplotou vody až do 33 °C. Deti sa môžu vyblázniť na tobogane či na detskom ihrisku. K dispozícii máte aj priestor na rôzne športy.
Termálne kúpalisko Holidaypark Kováčová
Termálne kúpalisko Holidaypark Kováčová ponúka päť vonkajších bazénov a tri vnútorné. Príjemný oddych a relax si môžete dopriať počas celého roka, vďaka termálnej vode v bazénoch.
Termálne kúpalisko Čajka Bojnice
Termálne kúpalisko Čajka ponúka priestor na oddych i relax. Zabavia sa tu aj deti, na ktoré tu čakajú rôzne detské atrakcie. Starší návštevníci sa určite zabavia na volejbalovom ihrisku či v termálnych bazénoch.
Termálne kúpalisko Patince
Termálne kúpalisko Patince ponúka priestor na oddych i zábavu. Okrem termálnych bazénov na vás čaká aj wellness, rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi a priestor pre rôzne športy.
Termálne kúpalisko Nesvady
Kúpalisko Nesvady disponuje viacerými  kúpaliskovými atrakciami. K dispozícii sú termálne bazény s teplotami až do 39 °C. Kúpalisko poskytuje aj bufetové občerstvenie.
Termálne kúpalisko Aphrodite Rajecké Teplice
Aphrodite palace ponúka priestor na príjemný oddych a relax. Využiť môžete niekoľko druhov bazénov, tepidárium či rôzne druhy sáun a ďalšie spa procedúry.
Termálne kúpalisko Santovka
Chcete zažiť atmosféru tureckého Pamukkale? Vychutnať si ju môžete v travertínových sedacích bazénikoch na termálnom kúpalisku Santovka welness. Voda do týchto bazénov je celodenne cirkulovaná a preto je mimoriadne čistá.
Termálne kúpalisko Sorea Termal raj Liptovský Ján
V termálnom kúpalisku na Vás čaká príjemný relax a zábava. Voda do bazénov je privádzaná z prameňa Rudolf, ktorý má priaznivé zdravotné účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo, ale aj kožné problémy.
Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska ponúka svojim návštevníkom rôzne atrakcie. Nájdete tu tobogany a oddýchnuť si môžete vo wellnesse, ktorý disponuje rôznymi druhmi sáun.
Termálne kúpalisko Diakovce
Návštevníkom kúpaliska Diakovce sú poskytované široké možnosti na zábavu a rekreáciu počas horúcich letných dní. Kúpalisko Diakovce sa nesie v duchu starých tradícií a teda je zachovaný aj jeho starý outfit.
Termálne kúpalisko Stráňavy
Termálne kúpalisko Stráňavy je menšie kúpalisko, vhodné pre ľudí, ktorí majú radi pokojnejšie prostredie. Nachádza sa tu jeden plavecký a jeden detský bazén s liečivou termálnou vodou. Je tu možnosť ubytovania, stravovania aj športového vyžitia.
Scroll to Top