Banskobystrický kraj

Banskobystrický kraj je bohatý na termálne a prírodné kúpaliska. Medzi vyhľadávané termálne kúpaliská patria Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová, Vodný raj Vyhne, Holidaypark v Kováčove, či Novolandia v Rapovciach.

Počas letných mesiacov sú k dispozícii letné kúpaliska v Banskej Bystrici, Revúcej, Žiari nad Hronom, či v Detve. Obľúbené sú aj kúpaliská v Poltári, kúpeľoch Číž, Hriňovej a Klenovci.

Počas celého roka môžete navštíviť kryté plavárne v  Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Zvolene, Rimavskej Sobote, v Brezne, vo Veľkom Krtíši či v Závadke nad Hronom.

Banskobystrický kraj nedisponuje žiadnym aquaparkom, no nájdete tu iné miesta na kúpanie, ako Veľké Richňavské jazero alebo Vindšachtské jazero.  K obľúbeným prírodným kúpaliskam patria Tajch v Novej Bani, Prírodné biokúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši či Zelená voda Kurinec v Rimavskej Sobote.

Zobrazujem 1 - 20 z 42
Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová
Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová je situované na okraji obci Dolná Strehová. Patrí medzi väčšie slovenské termálne kúpaliská. Voda termálneho kúpaliska aquatermal Strehová blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.
Letné plážové kúpalisko Aqualand Banská Bystrica
Plážové kúpalisko Aqualand v Banskej Bystrici je plné zábavných atrakcií pre deti aj dospelých. Počas letných mesiacoch navyše ponúka príjemné osvieženie.
Termálne kúpalisko Sklené Teplice
Termálne kúpalisko Sklené Teplice ponúka svojim návštevníkom niekoľko termálnych bazénov, občerstvenie či detské ihrisko. Termálna voda v bazénoch má blahodárne účinky na ochorenia nervovej sústavy a pohybového aparátu.
Termálne kúpalisko Holidaypark Kováčová
Termálne kúpalisko Holidaypark Kováčová ponúka päť vonkajších bazénov a tri vnútorné. Príjemný oddych a relax si môžete dopriať počas celého roka, vďaka termálnej vode v bazénoch.
Letné kúpalisko Kúpele Číž
V kúpeľoch Číž sa nachádza vodný svet, v ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Deti sa môžu zabaviť na tobogáne a dospelí si môžu vychutnať relax pri bazéne.
Letné kúpalisko Hriňová
Novootvorené letné kúpalisko Hriňová vás pozýva vychutnať si pohodové leto v príjemnom prostredí plného zábavy a osvieženia. Na kúpalisku nájdete priestor na oddych, ale aj zábavu.
Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne
Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Bez ohľadu na počasie či ročné obdobie, v relaxačno-športovom centre je k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie.
Termálne kúpalisko Sliač
Kúpalisko využíva vodu s vysokým obsahom CO2, ktorá sa využíva aj pri kúpeľnej liečbe v Kúpeľoch Sliač. Hnedé zafarbenie vody je spôsobené obsahom železa. O čistotu vody sa však báť nemusíte, vďaka prietoku sa voda za 24 hodín kompletne vymení.
Termálne kúpalisko Katarína Kremnica
Termálnu vodu v Kremnici využívali už pred 100 rokmi baníci pre jej priaznivé účinky na zdravie. Termálne kúpalisko Katarína v Kremnici ponúka možnosti oddychu a osvieženia v 5 bazénoch, občerstvenie v reštaurácii, či bufetoch.
Termálne kúpalisko Dudinka
Termálne kúpalisko Dudinka sa nachádza len 300 m od kúpeľov Dudince. Nájdete tu štyri bazény, tobogany, rôzne atrakcie pre deti, ihrisko na plážový volejbal a nechýbajú ani stánky s občerstvením.
Termálne kúpalisko Novolandia Rapovce
Ak chcete vyskúšať účinky morskej vody na organizmus, ale nechcete cestovať do zahraničia, určite navštívte termálne kúpalisko Novolandia Rapovce. Jedinečná voda, podobná zložením morskej vode priaznivo pôsobí na rôzne zdravotné problémy
Termálne kúpalisko Morgen Vinica
Termálne kúpalisko Vinica sa nachádza v blízkosti Veľkého Krtíša. Voda na kúpalisku je čistá a má liečivé účinky, a to najmä na choroby pohybového ústrojenstva.
Letné kúpalisko Detva
Letné kúpalisko v Detve môžu návštevníci využívať počas celých letných prázdnin, kedy na nich čaká kopec zábavy či oddychu v troch bazénoch. Nechýbajú tu ani atrakcie pre deti.
Letné kúpalisko Klenovec
Kúpalisko Klenovec disponuje solárnym ohrevom a filtráciou vody. Energia zo slnka je prakticky nevyčerpateľný, bezpečný a obnoviteľný zdroj energie. Využívanie takejto energie nemá žiadne negatívne vplyvy na životné prostredie.
Letné kúpalisko Poltár
Mestské kúpalisko Poltár štartuje svoju letnú sezónu začiatkom júna a končí v polovici septembra. Návštevníci môžu prísť aj večer a užiť si večerné kúpanie pod hviezdami.
Letné kúpalisko Revúca
V júli a auguste ponúka mesto Revúca osvieženie na kúpalisku v dvoch bazénoch. Ak radi športujete, v areáli kúpaliska Revúca je multifunkčné ihrisko, ktoré ponúka široké spektrum športových aktivít.
Letné kúpalisko Žiar nad Hronom
Nedávno zrekonštruované plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom je kúpalisko s veľkým priestorom, prijateľnou cenou, čistou a osviežujúcou studenou vodou. Kúpalisko je obľúbené najmä pre svoje príjemné prostredie a rozmanitosť pre rodiny s deťmi.
Letné kúpalisko Neresnica
Kúpalisko Neresnica - Zvolen je od roku 2017 zatvorené a v súčasnosti čaká na schválenie nového návrhu kúpaliska. Areál každým rokom chátra a obyvatelia Zvolena sú so situáciou na bývalom kúpalisku veľmi nespokojní.
Letné kúpalisko Tepličky Krupina
Kupalisko Krupina v Tepličke je otvorené počas letných mesiacov, teplota vody sa tu často približuje k teplote termálnych bazénov. Okrem bazénov tu nájdete aj množstvo zábavy.
Krytá plaváreň Veľký Krtíš
Krytá plaváreň Veľký Krtíš je vhodná pre plavcov, ale aj neplavcov. Okrem plaveckého bazéna tu nájdete aj menší regeneračný bazén, ktorý je vyhrievaný až na 32 °C.
Scroll to Top