Banskobystrický kraj

Banskobystrický kraj je bohatý na termálne a prírodné kúpaliska. Medzi vyhľadávané termálne kúpaliská patria Termálne kúpalisko Aquatermal Dolná Strehová, Vodný raj Vyhne, Holidaypark v Kováčove, či Novolandia v Rapovciach.

Počas letných mesiacov sú k dispozícii letné kúpaliska v Banskej Bystrici, Revúcej, Žiari nad Hronom, či v Detve. Obľúbené sú aj kúpaliská v Poltári, kúpeľoch Číž, Hriňovej a Klenovci.

Počas celého roka môžete navštíviť kryté plavárne v  Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Zvolene, Rimavskej Sobote, v Brezne, vo Veľkom Krtíši či v Závadke nad Hronom.

Banskobystrický kraj nedisponuje žiadnym aquaparkom, no nájdete tu iné miesta na kúpanie, ako Veľké Richňavské jazero alebo Vindšachtské jazero.  K obľúbeným prírodným kúpaliskam patria Tajch v Novej Bani, Prírodné biokúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši či Zelená voda Kurinec v Rimavskej Sobote.

Zobrazujem 1 - 6 z 6
Letné plážové kúpalisko Aqualand Banská Bystrica
Plážové kúpalisko Aqualand v Banskej Bystrici je plné zábavných atrakcií pre deti aj dospelých. Počas letných mesiacoch navyše ponúka príjemné osvieženie.
Letné kúpalisko Hriňová
Novootvorené letné kúpalisko Hriňová vás pozýva vychutnať si pohodové leto v príjemnom prostredí plného zábavy a osvieženia. Na kúpalisku nájdete priestor na oddych, ale aj zábavu.
Termálne kúpalisko Sliač
Kúpalisko využíva vodu s vysokým obsahom CO2, ktorá sa využíva aj pri kúpeľnej liečbe v Kúpeľoch Sliač. Hnedé zafarbenie vody je spôsobené obsahom železa. O čistotu vody sa však báť nemusíte, vďaka prietoku sa voda za 24 hodín kompletne vymení.
Letné kúpalisko Detva
Letné kúpalisko v Detve môžu návštevníci využívať počas celých letných prázdnin, kedy na nich čaká kopec zábavy či oddychu v troch bazénoch. Nechýbajú tu ani atrakcie pre deti.
Krytá plaváreň Štiavničky Banská Bystrica
Krytá plaváreň Štiavničky poskytuje plávanie v plaveckom, detskom a relaxačnom bazéne. V priestoroch krytej plavárne v Banskej Bystrici nájdete aj saunu.
Krytá plaváreň Brezno
Plaváreň Brezno, pre miestnych známa aj ako Mazorník, ponúka priestor pre plavcov i neplavcov. Organizujú sa tu plavecké výcviky pre školy a okrem plávania môžete vyskúšať aj parnú saunu.
Scroll to Top