Banská Štiavnica

Zobrazujem 1 - 8 z 8
Krytá plaváreň Banská Štiavnica
V priestoroch plavárne v Banskej Bystrici nájdete nielen plavecký bazén, ale aj priestory na zrelaxovanie. Po plávaní si tak môžete dopriať vyhriatú saunu, či masérske služby.
Hodrušské jazero Hodruša Hámre
Hodrušské jazero je umelo vybudovaný tajch, situovaný v blízkosti Banskej Štiavnice. Vznikol pre potreby hodrušského baníctva a hutníctva medzi rokmi 1743 a 1744.
Počúvadlianské jazero Počúvadlo
Počúvadlianske jazero je umelo vytvorený tajch, ktorý vznikol z banskej činnosti približne v 16. storočí. V letnom období je obľúbeným miestom na osvieženie a rekreáciu.
Klingerštolniansky tajch Banská Štiavnica
Tajch Klinger je umelo vytvorené jazero, ktoré vzniklo z banskej činnosti. Už od nepamäti je vyhľadávaným miestom na letné osvieženie, oddych a rekreáciu.
Tajch Evičkino jazero Banská Štiavnica
Evičkino jazero je umelo vybudovaná vodná plocha v obci Štiavnické Bane, ktorého história siaha až od stredoveku. Je to obľúbené miesto hlavne počas horúcich letných mesiacov.
Studenské jazerá Banský Studenec
Veľké Kolpašské jazero je umelo vytvorený tajch, ktorý bol vybudovaný pre potreby baníctva okolo roku 1730. Je najteplejším tajchom v sústave štiavnických historických vodných nádrží.
Veľké Richňavské jazero Štiavnické Bane
Veľké Richňavské jazero je obľúbeným miestom oddychu, relaxu a letného osvieženia pre ľudí z blízkeho aj ďalekého okolia. Nachádza sa pri obci Štiavnické Bane. Patrí k najvyššíe položenými tajchom.
Prírodné kúpalisko Vindšachtské jazero Štiavnic...
Vindšachtské jazero sa nachádza pri obci Štiavnické bane v Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy. V okolí sa nachádza množstvo turistických a cyklistických chodníkov, ale aj historických pamiatok.
Scroll to Top