Žilinský kraj

V Žilinskom kraji sa nachádza množstvo kúpalísk. Obľúbené aquaparky nechýbajú ani v Žilinskom kraji. Nájdete tu jeden z najznámejších aquaparkov Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Obľúbené sú aj aquapark Gino Paradise v Bešeňovej, Aquarelax v Dolnom Kubíne a aquapark v Turčianskych Tepliciach.

Jedno z najobľúbenejších termálnych kúpalísk, Aphrodite palace, sa nachádza v Rajeckých Tepliciach. Medzi obľúbené termálne kúpaliska patria aj Aqua Vital Park Lúčky, Meander park Oravice a Sorea Termal raj v Liptovskom Jáne. V kraji nájdete aj termálne kúpalisko Terchovec v Terchovej, kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach, kúpalisko Vieska v Turčianskych Tepliciach, v Rajci nájdete kúpalisko Veronika a menšie termálne kúpalisko sa nachádza aj v Stráňavách.

V Žilinskom kraji sa nachádza niekoľko letných kúpalísk. Príjemné osvieženie nájdete na Mestskom kúpalisku v Žiline, Čadci, Martine, vo Vrútkach a v obciach Višňové a Mošovce. 8 km od Žiliny nájdete kúpalisko Stráňavy.

Celoročné kúpanie poskytujú kryté plavárne. Tie nájdete v mestách Žilina, Čadca, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a v Demänovskej doline v hoteli Repiská. V Martine nájdete krytú plaváreň Novomeského a plaváreň Hurbanova.

Žilinský kraj je bohatý na prírodné kúpaliska, ako aj ďalšie miesta na kúpanie. Medzi obľúbené prírodné kúpaliska patria rekreačné strediská na Oravskej priehrade či Liptovskej Mare. V krajskom meste nájdete Vodné dielo, ktoré je veľmi obľúbené, či už na rekreáciu, alebo oddych. Medzi ďalšie známe prírodné kúpalisko patri Šútovské jazero, termálny prameň Kalameny a Kaďa v Liptovskom Jáne.

V Žilinskom kraji sa nachádza mnoho štrkovísk a vodných nádrži. Štrkoviská nájdete v obci Brodno, Predmier, Košiare a Kotešova. Ďalšie miesta na kúpanie nájdete v Beňove, kde sa nachádza vodná nádrž. Lom v Nezbudskej Lúčke ponúka tyrkysové asfaltové jazero a obľúbená je aj Čutkovská priehrada v Ružomberku. V Žilinskom kraji sa nachádza aj Ďanovský rybník v obci Daňová.

Zobrazujem 1 - 20 z 45
Aquapark Turčianske Teplice
Areál SPA & AQUAPARK leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Prevádzka je otvorená celoročne vďaka turčianskej minerálnej vode, ktorá je nielen termálna, ale aj liečivá.
Aquapark Gino Paradise Bešeňová
Rezort Bešeňová je jeden z najznámejších a najlepšie fungujúcich aquaparkov na Slovenku. Nádherná príroda v okolí celoročne ponúka širokú škálu prechádzok alebo horských túr podľa požiadaviek návštevníkov.
Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš
Tatralandia v Liptovskom Mikuláši je najväčším aquaparkom na Slovensku. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode. Areál leží priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara.
Termálne kúpalisko Veronika Rajec
Termálne kúpalisko Veronika disponuje niekoľkými termálnymi bazénmi, toboganmi a ihriskami. Občerstviť sa môžete v reštaurácií, kaviarni či v bufetoch.
Aquapark AquaRelax Dolný Kubín
Aquapark AquaRelax Dolný Kubín je celoročne otvorený aquapark v krásnej oravskej prírode, ktorý ponúka svojím návštevníkom komplex služieb na jednom mieste.
Termálne kúpalisko Aphrodite Rajecké Teplice
Aphrodite palace ponúka priestor na príjemný oddych a relax. Využiť môžete niekoľko druhov bazénov, tepidárium či rôzne druhy sáun a ďalšie spa procedúry.
Termálne kúpalisko Sorea Termal raj Liptovský Ján
V termálnom kúpalisku na Vás čaká príjemný relax a zábava. Voda do bazénov je privádzaná z prameňa Rudolf, ktorý má priaznivé zdravotné účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo, ale aj kožné problémy.
Termálne kúpalisko Stráňavy
Termálne kúpalisko Stráňavy je menšie kúpalisko, vhodné pre ľudí, ktorí majú radi pokojnejšie prostredie. Nachádza sa tu jeden plavecký a jeden detský bazén s liečivou termálnou vodou. Je tu možnosť ubytovania, stravovania aj športového vyžitia.
Termálne kúpalisko Terchovec Terchová
Areál kúpaliska Terchovec sa nachádza v krásnom prostredí Jánošíkovho kraja, v malebnej obci Terchová, ktorá je vstupnou bránou do Malej Fatry. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie.
Termálne kúpalisko Vieska Turčianske Teplice
Termálne kúpalisko Vieska ponúka návštevníkom 50-metrový plavecký bazén a 20-metrový detský bazén. K dispozícii sú aj dva tobogany a nechýba ani bufetové občerstvenie.
Termálne kúpalisko Laura Rajecké Teplice
Pod vyhliadkovým vrchom Skalka v malebnej Rajeckej doline sa nachádza termálne kúpalisko Laura. Ponúka príjemné osvieženie v bazénoch s termálnou vodou, ale aj občerstvenie v reštaurácii a bufetoch.
Termálne kúpalisko Meander park Oravice
Meander park v Oraviciach láka nielen návštevníkov z Oravíc, ale aj z celého okolia. Kúpalisko v Oraviciach je jediným na Orave s prírodnou geotermálnou vodou.
Letné kúpalisko Stráňavy
Kúpalisko Stráňavy disponuje dvoma bazénmi. Na kúpalisku sa zabavia deti aj dospelí. V areáli sa nachádza aj stravovacie zariadenie a plážové ihriská.
Termálne kúpalisko Aqua Vital Park Lúčky
Nový AQUA – VITAL Park Lúčky otvorili v lete roku 2008. Aqua – Vital Park je obľúbený medzi návštevníkmi Lúčok. Predstavuje pravé miesto na oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl.
Letné kúpalisko Sunny Martin
Letné kúpalisko Sunny Martin je situované v širšom centre Martina. Jeho prednosťami sú tiché prostredie a veľký plavecký bazén. Patrí medzi menšie kúpaliská v regióne severného Slovenska. 
Letné kúpalisko Drienok Mošovce
Letné kúpalisko Drienok sa nachádza v rekreačnom zariadení, ktoré ponúka mnoho možností rekreácie. V komplexe Drienok môžete aj prespať, či už v penzióne, chatkách, kempe alebo karavanoch.
Letné kúpalisko Vrútky
Kúpalisko Vrútky je otvorené počas letných mesiacov. Nachádza sa vedľa futbalového ihriska a je jedným z najobľúbenejších turčianskych kúpalísk. V horúcich letných dňoch vám poskytne príjemné osvieženie.
Letné kúpalisko Žilina
Letné kúpalisko v Žiline je vďaka svojej polohe v centre mesta skvelým miestom na ovlaženie sa cez horúce letné dni. Nedávna rekonštrukcia priestorov a horúce novinky na letnom kúpalisku robia toto miesto atraktívne nielen pre domácich rekreantov.
Letné kúpalisko Višňové
Kúpalisko Višňové s dlhoročným vstupom zadarmo sa nachádza v príjemnom prostredí na okraji obce Višňové. Udržiavané miesto je obklopené zeleňou a ponúka príjemný relax.
Letné kúpalisko Čadca
Od 1. júla 2017 mestské kúpalisko v Čadci ponúka širokej verejnosti osvieženie vo veľkom nerezovom bazéne s vyhrievanou vodou. Bazén obsahuje plaveckú časť, aj priestor pre oddych a detské atrakcie.
Scroll to Top