Trenčiansky kraj

Medzi obľúbené miesta na kúpanie v Trenčianskom kraji patria termálne kúpaliská. V Bojniciach nájdete termálne kúpalisko Čajka a Vodný svet. Obľúbenými sú aj termálne kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou, Termály Malé Bielice a termálne kúpalisko Chalmová Bystričany.

Letné kúpaliská ponúkajú osvieženie počas horúcich letných dní. Osvieženie nájdete na letnom kúpalisku na Ostrove v Trenčíne, na kúpalisku v Považskej Bystrici, Púchove, Myjave, v Bojniciach a v obciach Nemšová, Košeca, Lednické Rovné a Ráztočno.

Pre milovníkov plávania sú celoročne k dispozícii kryté plavárne. Tie nájdete v mestách Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov, Myjava, Bojnice a Bánovce nad Bebravou.

V Trenčianskom kraji sa nachádzajú aj prírodné kúpaliská. Navštíviť môžete Mestskú pláž v Trenčíne, Zelenú vodu Perla v Novom Meste nad Váhom a prírodné kúpalisko v Hornej Strede. V kraji sa nachádzajú aj iné miesta na kúpanie, ako Ilavský rybník, Dulovské jazerá a priehrada v obci Nitrianske Rudno.

Zobrazujem 1 - 20 z 33
Termálne kúpalisko Vodný svet Bojnice
Kúpele Bojnice - Vodný svet sa nachádzajú v pokojnom prostredí mimo mestského ruchu, v obklopení listnatých a ihličnatých stromov. Termálne pramene sú známe už od 12. storočia a v súčasnosti sa využívajú nielen na kúpeľné procedúry.
Termálne kúpalisko Termály Malé Bielice
Areál termálneho kúpaliska Malé Bielice je rozdelený do niekoľkých vzájomne prepojených častí, tak aby ich mohli využiť všetci návštevníci. Kúpeľno-relaxačným komplexom vedie promenáda príjemným parkom. Súčasťou je i reštaurácia s terasou.
Termálne kúpalisko Bystričany Chalmová
Kúpalisko Chalmová je situované v peknom tichom prostredí priamo pod Drieňovým vrchom pohoria Strážovská vrchovina. Termálna horúca voda sa v tejto oblasti nachádza od nepamäti. .
Termálne kúpalisko Čajka Bojnice
Termálne kúpalisko Čajka ponúka priestor na oddych i relax. Zabavia sa tu aj deti, na ktoré tu čakajú rôzne detské atrakcie. Starší návštevníci sa určite zabavia na volejbalovom ihrisku či v termálnych bazénoch.
Letné kúpalisko na Ostrove Trenčín
Letné kúpalisko na Ostrove v Trenčíne predstavuje skvelé miesto na oddych a zábavu. Z areálu je možné vidieť Trenčiansky hrad a vďaka svojej netradičnej polohe ponúka nerušený oddych pri vode.
Termálne kúpalisko Pažiť Bánovce nad Bebravou
Kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou poskytuje počas letných mesiacov príjemné osvieženie a zábavu pre všetky vekové kategórie. Okrem toho sa môžete presvedčiť aj o liečivých účinkoch termálnej vody.
Letné kúpalisko Dúha Partizánske
Letné kúpalisko Dúha sa nachádza v meste Partizánske. Predstavuje skvelé miesto na oddych pre rodiny s deťmi. Je obklopené lesmi, ktoré ho oddeľujú od mestského ruchu.
Letné kúpalisko Púchov
Letné kúpalisko v Púchove sa nachádza v športovom areáli, v blízkosti krytej plavárne. Areál kúpaliska je upravený, čistý a priestranný. Poskytuje návštevníkom skvelé podmienky na relax a zábavu.
Letné kúpalisko Nemšová
Letné kúpalisko v Nemšovej sa nachádza v príjemnom prostredí, v centre mesta, blízko rieky Vláry. Ak sa chcete počas letných mesiacov schladiť, oddýchnuť si, či zabaviť sa, zrekonštruované kúpalisko v Nemšovej vám toto všetko poskytne.
Letné kúpalisko Myjava
Letné kúpalisko v Myjave je k dispozícii počas letných mesiacov od polovice júna do konca augusta. Kúpalisko prešlo v roku 2013 čiastočnou rekonštrukciou, a tak je pripravené poskytnúť návštevníkom príjemné osvieženie.
Letné kúpalisko Košeca
Letné kúpalisko Košeca ponúka osvieženie a príjemný relax s výhľadom na prírodu počas horúcich dní. Príjemný tieň vám poskytnú vysadené stromčeky, pod ktorými si môžete oddýchnuť od slnečných lúčov.
Letné kúpalisko Považská Bystrica
Na kúpalisku v Považskej Bystrici nájdete veľký plavecký bazén a trávnatú plochu, na ktorej môžete oddychovať či opaľovať sa. Najmenší návštevníci sa zabavia na detskom ihrisku a dospelí si môžu zahrať plážový volejbal.
Letné kúpalisko Bojnice
Plážové kúpalisko v Bojniciach disponuje veľkou vodnou plochou a plážou. Najmenší návštevníci sa tu zabavia na detskom ihrisku, či v detskom bazéne. Pre ostatných je tu k dispozícii taktiež mnoho atrakcií a zábavy.
Letné kúpalisko Lednické Rovne
Kúpalisko Lednické Rovne sa nachádza v areáli, kde nájdete okrem bazénov aj kolkáreň a priestor na oddych či zábavu. V areáli sa organizujú rôzne kultúrno-spoločenské akcie, vystúpenia a cvičenia vo vode.
Letné kúpalisko Remata Ráztočno
Horský hotel Remata ponúka dva vonkajšie bazény, ktoré sa využívajú aj na plavecké kurzy, či výcviky. Bazény sú k dispozícii počas letných mesiacov a sú skvelým doplnkom wellness služieb hotela.
Krytá plaváreň Trenčín
Na krytej plavárni Trenčín nájdete priestor na šport, ale aj oddych a regeneráciu. Po plávaní sa môžete zohriať v oddelených saunách pre ženy a mužov.
Termálne bazény Kúpele Trenčianské Teplice
V kúpeľoch Trenčianské Teplice máte k dispozícii niekoľko termálnych bazénov. Súčasťou termálnych bazénov sú aj liečebné procedúry, kedy si po kúpeli môžete dopriať zábal a relaxovať.
Prírodné kúpalisko Jazero Horná Streda
Jazero Horná Streda sa nachádza v príjemnom prostredí uprostred prírody. V jazere sa môžete okúpať a schladiť, okrem toho sa tu konajú aj rôzne festivaly.
Prírodné kúpalisko Mestská pláž Trenčín
Mestská pláž je obľúbeným miestom počas celého roka. V lete sa tu chodia ľudia osviežiť a zrelaxovať. V zime je Mestská pláž využívaná najmä na otužovanie, ktoré má mnoho benefitou.
Jazero Zelená Voda Nové Mesto nad Váhom
Zelená voda je umelo vytvorené štrkové jazero, vzdialené približne 23 km od krajského mesta Trenčín. Je to vyhľadávané miesto na rekreáciu a oddych, ako ľudmi z blízkeho, tak aj ďalekého okolia.
Scroll to Top