Trenčiansky kraj

Medzi obľúbené miesta na kúpanie v Trenčianskom kraji patria termálne kúpaliská. V Bojniciach nájdete termálne kúpalisko Čajka a Vodný svet. Obľúbenými sú aj termálne kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou, Termály Malé Bielice a termálne kúpalisko Chalmová Bystričany.

Letné kúpaliská ponúkajú osvieženie počas horúcich letných dní. Osvieženie nájdete na letnom kúpalisku na Ostrove v Trenčíne, na kúpalisku v Považskej Bystrici, Púchove, Myjave, v Bojniciach a v obciach Nemšová, Košeca, Lednické Rovné a Ráztočno.

Pre milovníkov plávania sú celoročne k dispozícii kryté plavárne. Tie nájdete v mestách Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov, Myjava, Bojnice a Bánovce nad Bebravou.

V Trenčianskom kraji sa nachádzajú aj prírodné kúpaliská. Navštíviť môžete Mestskú pláž v Trenčíne, Zelenú vodu Perla v Novom Meste nad Váhom a prírodné kúpalisko v Hornej Strede. V kraji sa nachádzajú aj iné miesta na kúpanie, ako Ilavský rybník, Dulovské jazerá a priehrada v obci Nitrianske Rudno.

Zobrazujem 1 - 12 z 12
Letné kúpalisko na Ostrove Trenčín
Letné kúpalisko na Ostrove v Trenčíne predstavuje skvelé miesto na oddych a zábavu. Z areálu je možné vidieť Trenčiansky hrad a vďaka svojej netradičnej polohe ponúka nerušený oddych pri vode.
Termálne kúpalisko Pažiť Bánovce nad Bebravou
Kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou poskytuje počas letných mesiacov príjemné osvieženie a zábavu pre všetky vekové kategórie. Okrem toho sa môžete presvedčiť aj o liečivých účinkoch termálnej vody.
Letné kúpalisko Nemšová
Letné kúpalisko v Nemšovej sa nachádza v príjemnom prostredí, v centre mesta, blízko rieky Vláry. Ak sa chcete počas letných mesiacov schladiť, oddýchnuť si, či zabaviť sa, zrekonštruované kúpalisko v Nemšovej vám toto všetko poskytne.
Letné kúpalisko Košeca
Letné kúpalisko Košeca ponúka osvieženie a príjemný relax s výhľadom na prírodu počas horúcich dní. Príjemný tieň vám poskytnú vysadené stromčeky, pod ktorými si môžete oddýchnuť od slnečných lúčov.
Letné kúpalisko Lednické Rovne
Kúpalisko Lednické Rovne sa nachádza v areáli, kde nájdete okrem bazénov aj kolkáreň a priestor na oddych či zábavu. V areáli sa organizujú rôzne kultúrno-spoločenské akcie, vystúpenia a cvičenia vo vode.
Krytá plaváreň Trenčín
Na krytej plavárni Trenčín nájdete priestor na šport, ale aj oddych a regeneráciu. Po plávaní sa môžete zohriať v oddelených saunách pre ženy a mužov.
Termálne bazény Kúpele Trenčianské Teplice
V kúpeľoch Trenčianské Teplice máte k dispozícii niekoľko termálnych bazénov. Súčasťou termálnych bazénov sú aj liečebné procedúry, kedy si po kúpeli môžete dopriať zábal a relaxovať.
Prírodné kúpalisko Mestská pláž Trenčín
Mestská pláž je obľúbeným miestom počas celého roka. V lete sa tu chodia ľudia osviežiť a zrelaxovať. V zime je Mestská pláž využívaná najmä na otužovanie, ktoré má mnoho benefitou.
Krytá plaváreň Bánovce nad Bebravou
Krytá plaváreň v Bánovciach nad Bebravou okrem plaveckého bazéna ponúka aj relaxačný bazén s masážnymi atrakciami, saunu a solárium. V areáli plavárne si môžete vyskúšať aj indoor cycling.
Priehrada ATC Nitrianské Rudno
Nitrianske Rudno je umelo vytvorená vodná nádrž v okrese Prievidza, ktorá bola vybudovaná na hornom toku rieky Nitrica. V letnom období ide o obľúbené miesto na oddych a rekreáciu.
Ilavský rybník Ilava
Ilavský rybník vznikol pri výstavbe úseku diaľnice v Ilave. V lokalite nie sú žiadne turistické zariadenia a rybník využívajú najmä rybári. Kúpanie je len na vlastnú zodpovednosť.
Dulovské jazerá Dulov
Rybníky majú rozlohu takmer 20 hektárov a využívajú sa najmä na rybolov. Nachádzajú sa tu kapre, šťuky, karasy, amury, sumci a mnoho ďalších rýb. Kúpanie je len na vlastnú zodpovednosť.
Scroll to Top