Prešovský kraj

V Prešovskom kraji nájdete množstvo kúpalísk. Medzi obľúbené miesta na kúpanie patria práve aquaparky. Kraj disponuje troma, a to aquaparkom Prešov, Aquacity v Poprade a Aquaruthenia vo Svidníku.

V Prešovskom kraji sa nachádza niekoľko termálnych kúpalísk. Účinky termálnej vody môžete vyskúšať na kúpalisku Izabela vo Vyšných Ružbachoch, v Aquaspa Gánovce a v termálnom kúpalisku Vrbov.

V letných mesiacoch sú obľúbené práve letné kúpaliska. V krajskom meste Prešov nájdete letné kúpalisko Sunpark a kúpalisko Plaza beach. Ďalšie kúpaliska nájdete v Bardejove, Humennom, vo Vranove nad Topľou, Sabinove a pár kilometrov od krajského mesta nájdete kúpalisko Ragleng v obci Pavlovce.

Celoročne si môžete zaplávať v krytej plavárni Mirka Nešpora v Prešove, na plavárni v Bardejove, Starej Ľubovni, vo Svite a kryté plavárne nájdete aj v hoteli Permon v Podbanskom, v hoteli Toliar na Štrbskom Plese a v hoteli Javorná v Drienici.

V Prešovskom kraji nájdete niekoľko prírodných kúpalísk. Medzi najznámejšie patrí práve Domaša, ktorá disponuje niekoľkými rekreačnými strediskami v Holčíkovciach, Kelči a Bžanoch. Prírodné biokúpaliská nájdete v Levoči, Snine a v Nižnej Polianke, kde sa nachádza prírodné kúpalisko Makovica. V kraji nájdete aj vodné nádrže v Prešove a Levoči. Zaujímavým miesto na kúpanie v kraji je Kráter vo Vyšných Ružbachoch.

Zobrazujem 1 - 20 z 35
Aquapark AquaCity Poprad
Aquapark Aquacity Poprad je postavený nad miestom geotermálneho prameňa. Vo svojom komplexe zahŕňa najlepšie ubytovacie zariadenie a najmodernejšie kúpeľné zariadenia s jedinečnou ponukou uvoľňujúcich terapií a inovačných terapií pre odvážnych.
Aquapark Aquaruthenia Svidník
Aquaruthenia je moderný letný a celoročný aquapark vo Svidníku, ktorý počas celého roka ponúka skvelú zábavu a relax. Vďaka širokým možnostiam na trávenie voľného času si na svoje prídu v aquaparku vo Svidníku všetky vekové kategórie.
Aquapark Delňa Prešov
Aquapark Prešov ponúka celoročne krytý areál zábavy a relaxu. Nájdete tu rôzne vodné atrakcie, plavecký aj oddychový bazén. Súčasťou areálu je i wellness zóna.
Aquapark Aqua Relax hotel Sorea Titris Tatransk...
Aquapark Aqua Relax v hoteli Sorea Titris ponúka dve zóny. V prvej nájdete rekreačný bazén, vírivky, tobogan a mnoho ďalšieho. V druhej zóne sa nachádza wellness centrum so saunami.
Termálne kúpalisko Vrbov
Ľudské telo ako každý organizmus na zemi potrebuje zregenerovať svoje vitálne funkcie. Na termálnom kúpalisku Vrbov posilnite svoju imunitu v termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus.
Letné kúpalisko Plaza Beach Prešov
PLAZA BEACH RESORT je jedinečné miesto v Prešove, kde sa budete cítiť ako na dovolenke pri mori. Exotika na Slovensku je možná práve v tomto výnimočnom areáli na Solivare.
Termálne kúpalisko Izabela Vyšné Ružbachy
Termálne kúpalisko Izabela ponúka svojim návštevníkom termálne bazény s teplotami až 36 °C. Využiť môžete aj športoviská, kde si môžete zahrať tenis, volejbal, či minigolf.
Termálne kúpalisko Aquaspa Gánovce
Kúpalisko Aquaspa Gánovce ponúka tri druhy bazénov, možnosť zapožičania lehátok, wellness centrum. Súčasťou wellnessu sú aj masérske služby. Na kúpalisku nechýba občerstvenie.
Prírodné kúpalisko Makovica Nižná Polianka
Letné prírodné kúpalisko Makovica sa nachádza severne od mesta Bardejov. Kúpalisko je napustené prírodnou, pitnou vodou a je rozdelené pre plavcov a neplavcov.
Letné kúpalisko Sabinov
Mestské kúpalisko Sabinov ponúka príjemné osvieženie v troch bazénoch a zábavu pre deti, ale aj dospelých. Na kúpalisku si môžete dokonca vyskúšať, aké je to kráčať po vode.
Letné kúpalisko Sunpark Prešov
Letné kúpalisko Sunpark - Prešov prináša počas horúcich letných dní zábavu pre celú rodinu. Zábava tu čaká na každého, či ste deti alebo dospelí. Nájdete tu množstvo atrakcií a osviežiť sa môžete v štyroch bazénoch.
Letné kúpalisko BŠK Bardejov
Letné kúpalisko BŠK Bardejov sa nachádza priamo v areáli mestského štadióna. Studenej vody sa návštevníci báť nemusia, voda je vyhrievaná slnečnými kolektormi.
Letné kúpalisko Vranov nad Topľou
Letné kúpalisko Vranov nad Topľou ponúka zmodernizované priestory a bazény. Okrem príjemného osvieženia si môžete zašportovať na plážovom ihrisku, ktoré môžete využiť na volejbal, nohejbal či futbal.
Krytá plaváreň hotel Javorná
V hoteli Javorná nájdete okrem wellness centra aj krytý plavecký bazén. V hoteli tak môžete spojiť šport s oddychom a regeneráciou. Zabavia sa tu deti aj dospelí.
Letné kúpalisko Humenné
Letné kúpalisko Humenné je skvelé miesto na kúpanie, relax a oddych. Počas horúcich dní je to ideálna voľba na schladenie. Kúpalisko sa teší obľube medzi domácimi obyvateľmi aj návštevníkmi mesta.
Letné kúpalisko Bardejovské kúpele
Bardejovské Kúpele sa rozprestierajú v pokojnom prostredí uprostred prevažne hustých ihličnatých lesov. Okrem liečebných pobytov a wellness tu nájdete aj letné kúpalisko, ktoré vám poskytne príjemné schladenie v horúcich letných dňoch.
Krytá plaváreň Mirka Nešpora Prešov
Krytá plaváreň alebo školský bazén Šťuka je súčasťou ZŠ Mirka Nešpora a ponúka veľký plavecký bazén. Súčasťou plavárne je aj suchá sauna a nechýbajú ani masérske služby.
Domaša Dobrá
Domaša Dobrá je rekreačné stredisko na juhozápadnej časti vodného diela Veľká Domaša. Toto stredisko by mali navštíviť hlavne milovníci športu, nakoľko sú tu k dispozícii rôzne druhy športového vyžitia bez ohľadu na počasie.
Domaša Eva Holčíkovce
Domaša Holčíkovce - Eva je rekreačné stredisko na juhovýchodnej časti vodného diela Veľká Domaša. Je známe hlavne pravidelnými letnými podujatiami, ako napríklad Domaša fest.
Domaša Nová Kelča
Domaša Nová Kelča je rekreačné stredisko na juhozápadnej časti vodného diela Veľká Domaša. Stredisko je známe aj pod názvom „Krym”. Je ideálne hlavne pre ľudí, ktorí obľubujú teplú vodu.
Scroll to Top