Košický kraj

V Košickom kraji sa nachádza deväť letných kúpalísk. V krajskom meste Košice nájdete tri letné kúpaliská, a to kúpalisko Ryba Anička, Červená Hviezda a kúpalisko na Mestskej plavárni. Takmer 30 km od Košíc nájdete letné kúpalisko v Moldave nad Bodvou. Ďalej od krajského mesta sú k dispozícii letné kúpaliska v mestách Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov a kúpalisko nájdete aj v obci Vlachovo.

Krytú plaváreň nájdete samozrejme v Košiciach, ale aj vo vzdialenejších mestách ako Spišská Nová Ves, Trebišov, Michalovce a v Krompachoch.

V košickom kraji síce nenájdete aquapark či termálne kúpalisko, no kraj je známy najmä vodnými plochami, ktoré slúžia ako prírodné kúpaliská. V Košiciach nájdete Čanianské jazerá v obci Čaňa. Obľúbená Zemplínska Šírava ponúka niekoľko rekreačných stredísk. Medzi známe patria stredisko Biela Hora v Michalovciach, Kamenec, Paľko a Medvedia hora v obci Kaluža či Hôrka v obci Vinné. V kraji sa nachádza i prírodné kúpalisko Turzov v Gelnici a vodná nádrž Ružín, ktorá sa rozprestiera v obciach Margecany a Malá Lodina.

Zobrazujem 1 - 20 z 31
Aquapark Thermalpark Šírava Kaluža
Thermalpark Šírava ponúka vodný a saunový svet. Nájdete tu osem bazénov, z toho dva termálne bazény. Srdcom Thermal ŠÍRAVA je geotermálny vrt GTH-1, ktorý je hlboký 940 m.
Letné kúpalisko Mestská plaváreň Košice
Kúpalisko Rumanova - Košice sa nachádza v príjemnom prostredí a na svoje si určite prídu plavci, ale aj neplavci a deti. Kúpalisko ma za sebou pestrú minulosť, jeho výstavba sa začala už v roku 1957.
Letné kúpalisko Ryba Anička Košice
Kúpalisko Ryba Anička sa nachádza v príjemnom prostredí, blízko jazera Ryba. Okrem osvieženia v bazénoch, počas horúcich letných dní, si môžete vyskúšať člnkovanie alebo rybolov.
Letné kúpalisko Moldava nad Bodvou
Mestské kúpalisko v Moldave nad Bodvou je situované na okraji mesta. Návštevníci si môžu vychutnať príjemnú atmosféru a osvieženie počas horúcich letných dní.
Letné kúpalisko Rožňava
Kúpalisko Rožňava je otvorené počas letných mesiacov. Na svoje si tu prídu milovníci ranného plávania, športovci, deti, ale aj osoby, ktoré hľadajú oddych a príjemnú letnú atmosféru.
Letné kúpalisko Spišská Nová Ves
Počas horúcich letných dní si väčšina z nás želá príjemné osvieženie vo vode. Letné kúpalisko Spišská Nová Ves ponúka svojim návštevníkom priestor nielen na oddych, ale aj zábavu a šport.
Letné kúpalisko Trebišov
Pre mnoho Trebišovčanov je toto kúpalisko obľúbeným už od detstva. Radi si sem chodia osviežiť nielen spomienky, ale aj horúce letné dni. Kúpalisko bolo v roku 2021 zmodernizované a okrem tobogánov pribudol aj detský kútik.
Krytá plaváreň Trebišov
Krytá plaváreň Trebišov ponúka okrem plaveckého bazéna, aj detský a výcvikový bazén. Návštevníci môžu navštíviť aj wellness centrum, a tak spojiť plávanie s príjemným relaxom.
Krytá plaváreň Spišská Nová Ves
Plaváreň Spišská Nová Ves ponúka bazény pre plavcov i neplavcov. Okrem plávania môžete navštíviť aj sauny, alebo si dopriať masáž, a tak spojiť pohyb s príjemným oddychom a regeneráciou.
Krytá plaváreň Košice
Mestská plaváreň Košice poskytuje svoje priestory pre verejnosť, ako aj rôzne organizácie, či školy. Na plavárni si môžete objednať plavecké dráhy a v lete využiť vonkajšiu trávnatú plochu s detským bazénikom.
Letné kúpalisko Vlachovo
Letné kúpalisko Vlachovo disponuje veľkým bazénom. Voda v bazéne pochádza z hydrogeologického vrtu a návštevníci si pochvaľujú práve čistotu bazénov. Súčasťou kúpaliska je letný amfiteáter.
Letné kúpalisko Červená hviezda Košice
Kúpalisko Červená hviezda ponúka veľké bazény či už na plávanie, relax alebo na vodné pólo. Deti sa môžu zabaviť v detskom bazéne či v pieskovisku. Nechýba tu ani základné sociálne zariadenie a prvá pomoc.
Zemplínska Šírava Biela hora Michalovce
Rekreačné stredisko Biela hora sa nachádza na severnom brehu Zemplínskej šíravy. Je najstarším strediskom na tejto vodnej nádrži. Vďaka nádhernej prírode v okolí je vyhľadávané najmä milovníkmi turistiky a cyklistiky.
Zemplínska Šírava Hôrka Vinné
Rekreačné stredisko Hôrka sa nachádza na severozápadnom brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava. Patrí k najobľúbenejším rekreačným strediskám z okolia. Každý rok ho navštívia tisíce rekreantov zo Slovenska ako aj zo zahraničia.
Zemplínska Šírava Kaluža
Rekreačné stredisko Kaluža sa nachádza na Zemplínskej šírave, ktorá je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Je to najlepšie vybavené stredisko na letné osvieženie, pretože sa tu nachádza aj aquapark Thermalpark.
Zemplínska Šírava Jachtklub Kaluža
Zemplínska šírava je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Areál Jachtklubu je ideálne miesto pre všetkých milovníkov vodných športov. Najvyhľadávanejším športom v tejto lokalite je jachting.
Zemplínska Šírava Kamenec Kaluža
Rekreačné stredisko Kamenec sa nachádza na severnom brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava. Obľúbené je najmä rodinami s deťmi, pretože sa tu nachádza lunapark a viaceré tobogány.
Zemplínska Šírava Klokočov
Stredisko Klokočov sa nachádza na Zemplínska šírava, ktorá je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Ponúka širokú ponuku služieb a preto je obľúbeným miestom rekreácie hlavne pre rodiny s deťmi.
Zemplínska Šírava Medvedia hora Kaluža
Rekreačné stredisko Medvedia hora sa nachádza na severnej strane vodnej nádrže Zemplínska Šírava. Hlavne v letnom období je navštevované rekreantmi z blízkeho, ale aj ďalekého okolia.
Čanianské jazerá Čaňa
V okolí obce Čaňa sa nachádza päť jazier, ktoré majú názov „Čanianské jazerá”. Najznámejšie z nich sú Tajvan a Geča. Iba na jazere Geča je možné kúpanie.
Scroll to Top