Zvyšok/Iné kúpanie

Okrem klasických kúpalísk nájdeme na Slovensku aj ďalšie miesta na kúpanie. Zaraďujeme tu najmä štrkoviská, priehrady či rôzne hate, pramene a rieky.

Medzi najznámejšie priehrady patria Liptovská Mara a Oravská priehrada. Štrkoviská majú na Slovensku bohaté zastúpenie a v letných mesiacoch sú obľúbenými miestami na rekreáciu. Zaujímavými miestami sú napríklad termálne pramene Kalameny a Kaďa v Liptovskom Jáne.

Zobrazujem 1 - 20 z 25
Liptovská Mara Liptovský Trnovec
Liptovská Mara ponúka širokú škálu aktivít. Vyskúšať môžete aquazorbing, rôzne vodné športy, alebo si len zaplávate v osviežujúcej vode. Na Liptovskej Mare sa nachádza bohatá ponuka stravovacích služieb.
Oravská priehrada Námestovo
Oravská priehrada je veľmi obľúbeným miesto na rekreáciu a oddych. Nájdete tu množstvo zábavy a aktivít, ale aj priestor na oddych. Priehrada má zaujímavú minulosť a určite stojí za to navštíviť ju a spoznať.
Jazero Zelená Voda Nové Mesto nad Váhom
Zelená voda je umelo vytvorené štrkové jazero, vzdialené približne 23 km od krajského mesta Trenčín. Je to vyhľadávané miesto na rekreáciu a oddych, ako ľudmi z blízkeho, tak aj ďalekého okolia.
Priehrada ATC Nitrianské Rudno
Nitrianske Rudno je umelo vytvorená vodná nádrž v okrese Prievidza, ktorá bola vybudovaná na hornom toku rieky Nitrica. V letnom období ide o obľúbené miesto na oddych a rekreáciu.
Kráter Vyšné Ružbachy
Kráter Vyšné Ružbachy je chráneným prírodným útvarom Slovenska. Aj napriek zákazu kúpania je známym miestom, kde si ľudia chodia zaplávať a oddýchnuť a to aj počas zimných mesiacov.
Termálny prameň Kalameny
Termálny prameň Kalameny nie je až tak známy a navštevujú ho prevažne ľudia z okolia. Tento geotermálny vrt vznikol v roku 2000 a nachádza sa pri známejších kúpeľoch Lúčky.
Štrkovisko Jakubov
Štrkovisko Jakubov je umelo vytvorené jazero, ktoré vzniklo z ťažby štrku. Je vhodným miestom na rybolov, vodné športy, ako aj na osvieženie v letnom období.
Štrkovisko Veľký Cetín
Štrkovisko Veľký Cetín je jazero, ktoré vzniklo z ťažby štrku v tejto lokalite. Vyhľadávané je hlavne milovníkmi rybolovu zo všetkých kútov Slovenska.
Štrkovisko Bohatá Hurbanovo
Štrkovisko Bohatá je umelo vytvorená vodná plocha, ktorá vznikla z ťažby štrku v tejto lokalite. Vyhľadávaná je najmä rybármi, ktorí tu vedia chytiť kráľovské úlovky.
Vodné dielo Veľké Kozmálovce
Vodné dielo Veľké Kozmálovce je umelo vybudovaná viacúčelová priehrada na Hrone, ktorá vznikla pre potreby jadrovej elektrárne Mochovce. Hlavne medzi domácimi je obľúbeným miestom na oddych, rekreáciu a športové vyžitie.
Vodná nádrž Vráble
Vodná nádrž Vráble je umelo vytvorená priehrada pri rovnomennom meste Vráble. Je vyhľadávaná hlavne milovníkmi rybolovu ako aj pozorovateľmi zvierat. Je významným vodným biotopom v regióne.
Čutkovská priehrada Ružomberok
Čutkovská priehrada sa nachádza v meste Ružomberok. Teplota vody je v letných mesiacoch osviežujúca. Výhodou je, že k priehrade môžete prísť aj autom.
Ďanovský rybník Daňová
Daňovský rybník patrí rybárskemu zväzu, ktorý v obci pôsobí. Od roku 2009 na rybníku prebieha celoslovenská súťaž Turčiansky amatérsky triatlon. Na rybník sa každoročne chodia rekreovať nie len obyvatelia obce, ale aj ľudia z okolia.
Lom Nezbudská Lúčka
Lom Nezbudská Lúčka je skutočne unikátnym miestom. Ide o asflatové jazero, sfarbené do tyrkysových farieb. Lom je krásnym miesto na oddych a rekreáciu, ale aj pre rybárov.
Štrkovisko Brodno
Štrkovisko Brodno je obľúbené miesto najmä pre rybárov, ktorí si tu prídu na svoje. Uprostred rybníka sa nachádza umelý zarastený ostrov pre vodné vtáctvo.
Štrkovisko Kotešová
Kúpanie na štrkovisku v Kotešovej nie je povolené. Ak sa predsa len rozhodnete v Kotešovej okúpať, treba byť veľmi obozretný, pretože brehy sú tu strmé a nachádza sa tu veľa ostrých kameňov.
Štrkovisko Predmier
Štrkovisko Predmier je využívané najmä rybármi. Kúpanie nie je povolené, a tak je len na vlastnú zodpovednosť. Aj napriek dostatočne čistej vody sa návštevníci sťažujú na zápach.
Vodná nádrž Beňov
Návštevníci vodnej nádrže Beňov obľubujú toto miesto najmä vďaka príjemnej oddychovej atmosfére. Beňov je obľúbeným miesto aj pre rybárov, charakter vody je kaprový.
Vodná nádrž Košiare
Vodná nádrž Košiare je obľúbeným miestom najmä pre rybárov, ktorí tu môžu loviť celoročne okrem mesiacov apríl a máj. Približne 5 minút autom od nádrže sa nachádza Šujské rašelinisko.
Termálny prameň Kaďa Liptovský Ján
Kaďa Liptovský Ján je naozaj čarovným miestom. Prameň je vhodný na liečenie rôznych problémov a aj keď má len 20 °C, po chvíli začnete cítiť ako sa vám vplyvom síry zohrieva celé telo.
Scroll to Top