Prírodné kúpalisko Tajch Nová Baňa

Obsah

Tajch Nová Baňa je umelo vytvorená vodná nádrž, ktorá vznikla pre potreby baníctva v 18 storočí. Je obľúbeným strediskom rekreácie vďaka krásnej prírode, upravenému okoliu a kultúrnemu životu.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 2,2 ha
Denná kapacita:

Jazero Nová Baňa je situované v meste Nová Baňa, presnejšie v jeho časti Štále. Je vzdialené približne 3,5 km severovýchodne od Námestia slobody.

So stavbou tajchu sa začalo v roku 1792 a dokončený bol o 2 roky neskôr. Spadá do bývalého banského vodohospodárskeho systému. Na rekreačné účely bol sprístupnený až v roku 1965.V súčasnosti poskytuje možnosť oddychu, využívania vodných športov ale aj rybolovu. Využívaný je celoročne.

V zime je to obľúbené miesto pre otužilcov a na ľadové korčuľovanie. V lete je Tajch Nová Baňa obľúbeným miestom pre koncerty, kiná v amfiteátri, motoristické zjazdy, športové podujatia a iné kultúrne akcie.

Voda v nádrži je osviežujúca a krištáľovo čistá, avšak jej kvalita má tendenciu kolísať. Z toho dôvodu je tu kúpanie sa iba na vlastné nebezpečenstvo! Brehy jazera sú upravené s trávnatými plážami. Na svoje si prídu aj nudisti, pretože sa tu nachádza nudapláž. Rekreačný areál je vhodným východiskovým bodom pre výlety do okolitej prírody po značených aj neznačených turistických a cykloturistických trasách.

Atrakcie pre deti a rodiny

Nechýbajú ani atrakcie pre rodiny s deťmi. Vaše ratolesti sa môžu dosýta vyblázniť na detskom ihrisku. Pre rodiny je tu aj novovybudovaný náučný chodník.

Služby

Návštevníkom vodnej nádrže Nová Baňa sú k dispozícii nasledujúce služby:

 • amfiteáter;
 • prenájom tenisových kurtov;
 • požičovne vodných bicyklov a člnov;
 • verejné sprchy a toalety.

Stravovanie

V priestoroch kúpaliska je primeraná ponuka stravovacích služieb. Nachádza sa tu reštaurácia a bufet s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

 • vodné športy;
 • korčuľovanie a bicyklovanie;
 • tenisové kurty;
 • futbalové a volejbalové ihrisko;
 • badminton;
 • náučný chodník;
 • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom je možné sa dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Parkovať sa dá aj na parkovisku priamo v obci Nová Baňa a odtiaľ prejsť k jazeru pešo. Okolo jazera vedie aj asfaltový chodník s cyklotrasou.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, apartmánoch, chatkách alebo v kempe pri vodnej ploche, ako aj v obci Nová Baňa.

Cenník vstupy Prírodné kúpalisko Tajch Nová Baňa

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v tajchu Nová Baňa je pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

Tajch 351, 96801, okres Žarnovica
+421 456 782 880
info@novabana.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top