Prírodné kúpalisko Vodné dielo Žilina

Obsah

Na vodnom diele v Žiline sa nudiť rozhodne nebudete. Ak si chcete oddýchnuť, môžete sa prechádzať pri brehu nádrže, sadnúť si na lavičku a pozorovať krásy prírody. Pre športovcov tu čaká mnoho aktivít od plávania až po paddle boarding.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu:
Denná kapacita:

Vodné dielo Žilina sa nachádza na rieke Váh v mesta Žilina. Do prevádzky bolo uvedené v roku 1998. Vodné dielo je obľúbeným rekreačným miestom Žilinčanov a obyvateľov okolitých obcí.

Pri  vodnej nádrži je vybudovaná oddychová zóna s niekoľkými  športovými strediskami – skatepark či plážové volejbalové ihriská. Pre návštevníkov sú k dispozícií reštaurácie. Počas leta sa tu dajú požičať člny, paddle board.

Okolo vodného diela Žilina sa nachádza cyklotrasa, ktorá sa využíva nie len na bicyklovanie, ale aj korčuľovanie, behanie, či príjemné prechádzky.

Kúpanie

Teplota vody sa v letných mesiacoch pohybuje okolo 25 stupňov, čo robí kúpanie osviežujúcim. Dĺžka vodného diela je 7,5 km. Kúpanie vo vodnej nádrži Žilina je len na vlastnú zodpovednosť.

Pre deti a rodiny

Brehy sú mierne zvažujúce, vhodné pre rodiny s malými deťmi. Deti sa tu môžu zabaviť aj na detských ihriskách.

Služby

Priamo pri vodnej ploche je k dispozícii požičovňa člnov.

Stravovanie

Na vodno diele sa nachádza aj reštaurácia a hneď pri nádrži je Extreme park, kde sa môžete najesť a zároveň si užiť poriadnu zábavu.

Prístup a parkovanie

Prístup k vodnej ploche je od mesta Žilina. K Vodnému dielu Žilina vedie asfaltová cesta, po ktorej sa dá dostať autom až na vzdialenosť 250 m od vodného diela.

Cenník vstupy Prírodné kúpalisko Vodné dielo Žilina

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

60, 010 01, Žilina

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top