Slnečné jazerá Senec

Obsah

Slnečné jazerá je umelo vytvorená vodná plocha, ktorá vznikla pri ťažbe štrku. Je to zároveň najznámejšie a najnavštevovanejšie prírodné kúpalisko na Slovensku.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max: 26 °C

Velkost

Plocha areálu: 116,0 ha
Denná kapacita:

Slnečné jazerá sú situované na východnom okraji mesta Senec, neďaleko mesta Bratislava. Slnečné jazerá každý rok navštívia státisice rekreantov. Ich vznik sa datuje už od roku 1845, kedy tu začala uhorská správa ťažiť štrk na stavbu železnice. Intenzívnym bagrovaním tu vzniklo päť samostatných vodných plôch, ktoré sa neskôr zlúčili do jedného veľkého jazera. V minulosti bolo jazero známe aj pod názvami „Slovenské Tahiti” alebo „Báger”.

V dnešnej dobe je areál Slnečných jazier miestom na oddych, rekreáciu a kultúrno-športové vyžitie. Vyhľadávaný je ako Slovákmi, tak aj ľuďmi zo zahraničia. Slnečné jazerá v Senci majú rozlohu takmer 120 ha a hĺbku až 12 metrov. Voda v jazere je čistá, vhodná na kúpanie a je pravidelne kontrolovaná Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Celý areál slnečných jazier je rozdelený na 3 časti – severnú, južnú a východnú zónu. V každej časti je široká ponuka gastro podnikov, miest na kultúrno-športové vyžitie, ako aj ubytovacích zariadení. V areáli sa nachádza aj amfiteáter, v ktorom sa počas letnej sezóny organizujú viaceré hudobno-zábavné podujatia. Medzi návštevníkmi je najobľúbenejšie letné kino. Počas letnej sezóny je pre návštevníkom k dispozícií aj zdravotná a vodná záchranná služba.

Atrakcie pre deti a rodiny

Nechýbajú ani atrakcie pre rodiny s deťmi. Vaše ratolesti sa môžu dosýta vyblázniť na viacerých detských ihriskach, skákacom hrade alebo na nafukovacích vodných atrakciách.

Rodinám s deťmi odporúčame hlavne severnú časť Slnečných jazier, pretože sa tu nachádza Aquapark Senec.

Služby

Návštevníkom sú k dispozícii nasledujúce služby:

 • požičiavanie vodných bicyklov, člnov a elektrotrojkoliek;
 • požičiavanie športových potrieb;
 • prenájom volejbalových a tenisových ihrísk;
 • amfiteáter.

Stravovanie

V priestoroch prírodného kúpaliska v Senci je široká ponuka stravovacích služieb. Na kúpalisku sa nachádzajú reštaurácie a bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

 • vodné športy;
 • paddleboard;
 • zumba a joga;
 • posilňovňa;
 • minigolf;
 • plážový volejbal;
 • tenis;
 • futbal;
 • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Pri areáli sa nachádza veľké parkovisko, ktoré je však spoplatnené.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch alebo v kempe v tesnej blízkosti prírodného kúpaliska, ako aj v neďalekom krajskom meste Bratislava. Kapacita kempu je približne 500 stanových miest.

Cenník vstupy Slnečné jazerá Senec

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
3,00€
Deti
2,00€
Rodina

Vstup a kúpanie sa na Slnečných jazerách je spoplatnené. Ceny vstupného sú prijateľné. Slnečné jazerá ponúkajú aj rôzne zľavy, zvýhodnené vstupy a permanentky.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

90301, okres Senec
+421 245 928 224
info@slnecnejazera.eu

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Další v kraji

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top