Prírodné kúpalisko Štrkovisko Komjatice

Obsah

Štrkovisko Komjatice je umelo vytvorená vodná plocha, ktorá vznikla z ťažby štrku v tejto lokalite. Jazero je vyhľadávaným miestom hlavne milovníkmi rybolovu.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 45,0 ha
Denná kapacita:

Štrkovisko Komjatice je situované východne od rovnomennej obce Komjatice a iba 23 km od krajského mesta Nitra. Je tvorené vodnou plochou s ostrovčekmi, ktorá je medzi domácimi prezývaná  „Štrkáreň”.

Jazero je využívané celoročne. Počas horúcich letných dní poskytuje voda príjemné osvieženie, relax i možnosť aktívneho oddychu. V zime sú tu vhodné podmienky na korčuľovanie.

Okrem kúpania je štrkovisko ideálne aj na potápanie či vodné športy ako je windsurfing alebo člnkovanie. Bohužiaľ pre rekreantov tu nie sú k dispozícii žiadne stravovacie ani sociálne zariadenia. V areáli sa nachádza iba ihrisko na plážový volejbal a niekoľko prístreškov na sedenie.

Voda v jazere je čistá a príjemne osviežujúca. Avšak kvalita vody nie je kontrolovaná Úradom verejného zdravotníctva, preto je kúpanie sa v Štrkárni iba na vlastné nebezpečenstvo!

Štrkovisko je vyhľadávané hlavne milovníkmi rybolovu, pretože sa tu nachádza známy rybársky revír. Rybári tu môžu chytiť úlovky ako napríklad kapor, sumec, šťuka, zubáč alebo ostriež. Návštevníci majú možnosť zakúpenia hosťovacieho rybárskeho lístka.

Na štrkovisku platí niekoľko zákazov. Je tu všeobecný zákaz používania motorových člnov, ktoré sú poháňané ropnými alebo chemickými produktmi a je zakázané zakladať oheň mimo vyhradených miest.

Pre rodiny s deťmi

Brehy jazera sú trávnaté s pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.

Služby

Pre návštevníkov jazera v Komjaticiach sú dostupné nasledujúce služby:

  • predaj hosťovacích rybarských povolení;
  • prenájom volejbalového ihriska;
  • prenájom chát.

Stravovanie

V priestoroch kúpaliska sa nenachádza ani jeden podnik, ktorý by ponúkal gastro služby. V priľahlej obci Komjatice sú však k dispozícii viaceré reštaurácie a bufety.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy:

  • vodné športy;
  • windsurfing;
  • plážový volejbal;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať viete aj v rovnomennej obci Komjatice a odtiaľ prejsť k jazeru pešo.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, chatách alebo v ubytovniach v blízkosti vodnej plochy, ako aj v neďalekých mestách Nové Zámky a Nitra.

Cenník vstupy Prírodné kúpalisko Štrkovisko Komjatice

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v Štrkárni sú pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

1502, 941 05, Komjatice
+421 356 591 213
info@komjatice.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top