Holidaypark Kováčová - Bazény a vodné atrakcie

Bazény

Detský bazén

typ: otvorený, detský
najväčšia hĺbka0.3 m
teplota vody32 °C

Oddychový sedací bazén

typ: otvorený, termálny, relaxačný, sedací (kľudový)
najväčšia hĺbka0.9 m
teplota vody38 °C

Plavecký bazén

typ: otvorený, termálny, plavecký
dĺžka50 m
šírka21 m
najväčšia hĺbka2 m
teplota vody26 °C

Rekreačný bazén - mimo prevádzky

typ: otvorený, termálny, relaxačný, zábavný
najmenšia hĺbka70 m
najväčšia hĺbka1.4 m
teplota vody28 °C
vodné atrakcie: tobogan

Tobogány

Tobogan

dĺžka100 m
vhodný pre deti
prevádzka: sezónna
strmosť: mierny

Termálne kúpalisko Kováčová vytvára atraktívne prostredie pre návštevníkov, rekreantov s plnou možnosťou regenerácie fyzických a duševných síl. K dispozícií je veľký plavecký bazén umožňujúci športové vyžitie počas horúcich letných dní. Veľkej obľube sa teší rekreačný bazén, ktorý je určený pre vodné hry a zábavu. Súčasťou rekreačného bazéna je aj bezplatný 100 metrový tobogán. Pre najmenších je určený detský bazén, kde rodičia ani na chvíľu nestratia svoje ratolesti z dohľadu.

Relaxácia v termálnom bazéne
Unikátne zloženie liečivej vody v Kováčovej umožňuje vodu nazývať aj Živá voda. Kováčová bola obdarovaná prírodou tak, že dostala prístup k úplne prirodzenému podzemnému vodnému zdroju, kde voda v priebehu tisícročí postupne absorbovala upokojujúce, liečivé prírodné minerály. Voda lieči problémy pohybového ústrojenstva a nervové choroby. Pobyt v liečivej vode s teplotou 38°C vykonáva niekedy skutočne zázraky.

Termálna voda
Jedinečné zloženie liečivej termálnej vody v Kováčovej umožňuje liečiť široké spektrum chorôb. Termálny prameň patrí medzi najvýdatnejšie na Slovensku a zásobuje všetky tunajšie kúpeľné i rekreačné zariadenia ako známe Kúpele Kováčová alebo Národné rehabilitačné centrum Kováčová. V týchto zariadeniach je možné liečiť sa po celý rok.


Z chorôb pohybového ústrojenstva sú indikované stavy po úrazoch, najmä zlomeninách a po ortopedických operáciách, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice, mimokĺbové formy reumatizmu, následné stavy po infekčných artritídach, postupujúci zápal kĺbov a postupné tuhnutie chrbtice. Z nervových chorôb sú indikované koreňové syndrómy podmienené chorobami chrbtice a bolestivé afekcie periférnych nervov po odznení akútneho štádia. Ďalej tu možno liečiť aj ženské choroby, choroby žlčových ciest a pečene, žalúdočných a črevných chorôb.