Jazero Rudava Malé Leváre

Obsah

Jazero Rudava je umelo vytvorená vodná plocha, ktorá vznikla z ťažby štrku. Patrí k obľúbeným letoviskám širokého okolia, o čom svedčí aj rastúci počet domácich a zahraničných návštevníkov.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max: 21 °C

Velkost

Plocha areálu: 50,0 ha
Denná kapacita:

Štrkovisko Rudava je situované iba 10 km od mesta Malacky v malej dedinke Malé Leváre. Jazero Rudava vzniklo zatopením štrkovej ťažnej jamy spodnou vodou.

Počas ťažby štrku sa tu našli aj kosti mamuta a slona lesného. Tieto pozostatky a expozíciu skamenelín starých 4000 rokov si môžete pozrieť v detašovanom pracovisku Slovenskej národnej galérie, ktorá sa nachádza priamo na recepcii areálu.

Prírodné kúpalisko Rudava tvorí veľkoplošné štrkové jazero so širokými pieskovými plážami, ktoré je obklopené borovicovým lesom. Na brehoch jazera sa nachádzajú tri pláže (pláž pri Poľovníckej chate a dve pláže na Centrálnej pláži). Pláže sú veľké, piesočné a upravené pre potreby návštevníkov.

Voda v jazere je čistá a vhodná na kúpanie. Je taktiež pravidelne monitorovaná Regionálnym ústavom verejného zdravodtníctva.

Rekreačné stredisko je vyhľadávaným miestom letnej rekreácie a zároveň je to aj obľúbená rybárska lokalita. Na brehoch jazera sú úseky priamo vyhradené pre vášnivých rybárov.

Cez letnú sezónu sa tu organizujú viaceré kultúrne akcie, ako napríklad letné kino, diskotéky, kurzy zumby alebo animačný program pre deti. Rudava býva pravidelne dejiskom hudobno-športového festivalu Summer Beach Rudava. Nachádza sa tu aj ornitologická stanica s výskytom močiarnych druhov vtákov.

Atrakcie pre deti a rodiny

Nechýbajú ani atrakcie pre rodiny s deťmi. Vaše malé ratolesti sa môžu dosýta vyblázniť na detskom ihrisku s preliezačkami. Rekreačné stredisko Rudava organizuje aj animačný program pre deti.

Služby

Návštevníkom sú k dispozícii nasledujúce služby:

 • požičiavanie slnečníkov, lehátok a športových potrieb;
 • požičiavanie vodných bicyklov a člnov;
 • letné kino (počas letnej sezóny);
 • prenájom táboriska a altánku.

Stravovanie

V priestoroch prírodného kúpaliska Rudava je široká ponuka stravovacích služieb. Na kúpalisku sa nachádza reštaurácia a viaceré bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

 • vodné športy;
 • biliard;
 • ihrisko na plážový volejbal;
 • ihrisko na futbal;
 • tenisový kurt;
 • billiard;
 • turistika a cykloturistika;
 • náučný chodník;
 • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať môžete na záchytnom parkovisku ihneď pri areáli rekreačného strediska Rudava.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, chatách a v autokempe Rudava v tesnej blízkosti vodnej plochy. V autokempe pri jazere je k dispozícii miesto pre asi 350 stanov a dva bazény.

Cenník vstupy Jazero Rudava Malé Leváre

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v štrkovisku Rudava je pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

908 74, Malé Leváre

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Další v kraji

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top