Štrkovisko Jakubov

Obsah

Štrkovisko Jakubov je umelo vytvorené jazero, ktoré vzniklo z ťažby štrku. Je vhodným miestom na rybolov, vodné športy, ako aj na osvieženie v letnom období.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 1,0 ha
Denná kapacita:

Jazero Jakubov je situované na Záhorí pri obci Jakubov, vzdialené asi 10 km od okresného mesta Malacky. Medzi domácimi je známe aj pod názvom „Pruxe”. V blízkosti jazera sa nachádza národná prírodná rezervácia Bogdalický vrch.

Jazero zaberá rozlohu okolo 7 647 m², v najhlbšom mieste je hlboké asi 1,5 metra. Pri brehoch, kde má strmý spád kolmo do zeme, je hlboké približne 0,75 metra.

V minulosti malo jazero priezračne čistú vodu, avšak v dnešnej dobe je trochu znečistené. Z hľadiska ochrany verejného zdravia je možné využívať štrkovisko na kúpanie len na vlastné riziko!

Umelá vodná plocha je obľúbená hlavne medzi rybármi. Jazero je zarybnené kaprom. V strede štrkoviska sa nachádza aj malý ostrov, z ktoreho je však rybolov zakázaný.

Služby

V priestoroch vodnej plochy nie sú k dispozícii žiadne iné služby okrem rybolovu.

Stravovanie

Priamo pri vodnej ploche nie sú ponúkane žiadne gastro služby. Najbližšie sa viete najesť v reštauráciách a bufetoch v okolitých obciach.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy:

  • vodné športy;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať môžete aj v obci Jakubov a odtiaľ prejsť k štrkovisku pešo.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v penziónoch, chatách, ubytovniach alebo v kempingu v blízkosti vodnej plochy, ako aj v neďalekom meste Malacky. Stanovanie hneď pri jazere je zakázané.

Cenník vstupy Štrkovisko Jakubov

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa je pre návštevníkov bezplatné.  

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

900 63, Jakubov
+421 905 789 363
starosta@jakubov.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Další v kraji

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top