Prírodné kúpalisko Slnečné jazerá Senec

Mestečko Senec na juhozápade Slovenska, vzdialené iba 25 km od hlavného mesta Bratislavy, je známym a obľúbeným cieľom letných dovolenkových ciest. Počet slnečných dní v roku dal tunajšiemu rekreačnému stredisku príznačný a charakterizujúci názov - Slnečné jazerá. Slnečné jazerá sú ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku s deťmi.

Mierne sa zvažujúce trávnaté pláže, priemerná letná teplota vody 25°C, vodné bicykle, detské ihriská priamo pri plážach, kolotoče a luftburgy sú lákadlami pre detských rekreantov, ktoré naplnia ich predstavy o krásnych prázdninách. Na svoje si prídu milovníci vodných športov, člnkovania, ale i rybolovu. Rybári tu nájdu revíry bohaté na rekordné úlovky. V areáli sa nachádzajú volejbalové a basketbalové ihriská, jednou z najlákavejších atrakcií sú vodné tobogany.

Areál Slnečných jazier ohraničuje Senec z východu. Rozsah vodnej plochy je vyše 100 ha, dlžka 2200 m, priemerná šírka 400 m. Vodná plocha pozostáva z pôvodne piatich bagrovísk, ktoré sa postupne prepojili. Ročná návštevnosť Slnečných jazier sa pohybuje v rozsahu 800 000 – 1 000 000 turistov, pričom ide prevažne o letnú sezónu, ktorá trvá od júna do septembra.

Slnečné jazerá sa stali obľúbeným cieľom dovolenkových ciest návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj z celej Európy a každoročne zaznamenávajú taktiež návštevy zo zámoria.

Slnečné jazerá sú rozdelené na dve strediská: Sever a Juh. Stredisko Juh je vhodnejšie pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v kľudnejšom prostredí. V tejto časti sú vybudované ubytovne, bungalovy a kemp pre karavany. Na pláži je tobogán a požičovňa vodných bicyklov.

Stredisko Sever je rušnejšie ako Juh. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií, hotelov, chát, ubytovní a velký kemp. Býva pri dobrom počasí dosť obsadený, ale i napriek tomu si tu každý nájde miesto pre svoj stan alebo karavan. Každý večer sa v kempe konajú diskotéky a niekedy tu bývajú i vystúpenia rôznych hudobných skupín. Na pláži sú tri tobogány a požičovňa vodných bicyklov. Kemp je vybavený viacerými sociálnymi zariadeniami a nikto nemá núdzu o teplú vodu. Voda v jazere je omnoho čistejšia a teplejšia ako iné vodné nádrže, ktoré som na Slovensku navštívil. Kúpanie je bezpečné, lebo na obidvoch plážach sú plavčíci.

Aquapark
Na Slnečných jazerách - Sever je od leta 2004 otvorený Aquathermal, napojený na senecký vrt termálnej vody.

Prevádzka

stredisko je v prevádzke
V prevádzke
od01.06.2013
do30.09.2013

Základné informácie

nadmorská výška126 m n.m.
okresSenec
začiatok sezónyJun
koniec sezónySeptember
plavčík
tobogany a vodné atrakcie
podmienky na vodné športy
Voda
rozloha vodnej plochy0.16 km²

kvalita vody

vyhovujúca na kúpanie
rekreácia
organizovaná rekreácia
kontrolované Úradom pre verejné zdravotníctvo

Vhodnosť/vlastnosti

vhodné na dovolenku
športové možnosti
Vhodné pre: neplavcov, deti, mladých, seniorov, rodiny