Žilina

Kto hľadá kúpaliská v meste Žilina a okolí, má možnosť na kúpanie priamo v meste. Krytá plaváreň v Žiline ponúka svoje služby celoročne a počas letných mesiacov ponúka aj letné kúpalisko. Pre milovníkov vodných športov je k dispozícii Vodné dielo v Žiline, ktoré je obľúbeným miestom na rekreáciu a oddych.

Ak vám nevadí cestovať, len 15 km od Žiliny nájdete termálne kúpalisko Veronika v Rajeckých Tepliciach a 25 km od mesta nájdete termálne kúpalisko Terchovec v Terchovej.

Zobrazujem 1 - 9 z 9
Termálne kúpalisko Stráňavy
Termálne kúpalisko Stráňavy je menšie kúpalisko, vhodné pre ľudí, ktorí majú radi pokojnejšie prostredie. Nachádza sa tu jeden plavecký a jeden detský bazén s liečivou termálnou vodou. Je tu možnosť ubytovania, stravovania aj športového vyžitia.
Termálne kúpalisko Terchovec Terchová
Areál kúpaliska Terchovec sa nachádza v krásnom prostredí Jánošíkovho kraja, v malebnej obci Terchová, ktorá je vstupnou bránou do Malej Fatry. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie.
Letné kúpalisko Stráňavy
Kúpalisko Stráňavy disponuje dvoma bazénmi. Na kúpalisku sa zabavia deti aj dospelí. V areáli sa nachádza aj stravovacie zariadenie a plážové ihriská.
Letné kúpalisko Žilina
Letné kúpalisko v Žiline je vďaka svojej polohe v centre mesta skvelým miestom na ovlaženie sa cez horúce letné dni. Nedávna rekonštrukcia priestorov a horúce novinky na letnom kúpalisku robia toto miesto atraktívne nielen pre domácich rekreantov.
Letné kúpalisko Višňové
Kúpalisko Višňové s dlhoročným vstupom zadarmo sa nachádza v príjemnom prostredí na okraji obce Višňové. Udržiavané miesto je obklopené zeleňou a ponúka príjemný relax.
Mestská krytá plaváreň Žilina
Mestská plaváreň Žilina bola prvá vo vtedajšej Československej republike, ktorá mala krytý 50 metrový olympijský bazén. Prví návštevníci mestskej plavárne Žilina si mohli zaplávať už 15. 7. 1963.
Lom Nezbudská Lúčka
Lom Nezbudská Lúčka je skutočne unikátnym miestom. Ide o asflatové jazero, sfarbené do tyrkysových farieb. Lom je krásnym miesto na oddych a rekreáciu, ale aj pre rybárov.
Štrkovisko Brodno
Štrkovisko Brodno je obľúbené miesto najmä pre rybárov, ktorí si tu prídu na svoje. Uprostred rybníka sa nachádza umelý zarastený ostrov pre vodné vtáctvo.
Prírodné kúpalisko Vodné dielo Žilina
Na vodnom diele v Žiline sa nudiť rozhodne nebudete. Ak si chcete oddýchnuť, môžete sa prechádzať pri brehu nádrže, sadnúť si na lavičku a pozorovať krásy prírody. Pre športovcov tu čaká mnoho aktivít od plávania až po paddle boarding.
Scroll to Top