Košice

V metropole východu, Košiciach, nájdete niekoľko kúpalísk.V centre mesta nájdete kúpaliská Ryba Anička, Červená hviezda a spojené letné kúpalisko s krytou mestskou plavárňou. Len kúsok od mesta Košice, nájdete Čanianské jazerá v obci Čaňa.

Ak by ste si chceli spraviť menší výlet, približne hodinu od Košíc nájdete Zemplínsku Šíravu, ktorá ponúka niekoľko rekreačných stredísk a príjemné osvieženie v teplých dňoch.

Zobrazujem 1 - 8 z 8
Letné kúpalisko Mestská plaváreň Košice
Kúpalisko Rumanova - Košice sa nachádza v príjemnom prostredí a na svoje si určite prídu plavci, ale aj neplavci a deti. Kúpalisko ma za sebou pestrú minulosť, jeho výstavba sa začala už v roku 1957.
Letné kúpalisko Ryba Anička Košice
Kúpalisko Ryba Anička sa nachádza v príjemnom prostredí, blízko jazera Ryba. Okrem osvieženia v bazénoch, počas horúcich letných dní, si môžete vyskúšať člnkovanie alebo rybolov.
Krytá plaváreň Košice
Mestská plaváreň Košice poskytuje svoje priestory pre verejnosť, ako aj rôzne organizácie, či školy. Na plavárni si môžete objednať plavecké dráhy a v lete využiť vonkajšiu trávnatú plochu s detským bazénikom.
Letné kúpalisko Červená hviezda Košice
Kúpalisko Červená hviezda ponúka veľké bazény či už na plávanie, relax alebo na vodné pólo. Deti sa môžu zabaviť v detskom bazéne či v pieskovisku. Nechýba tu ani základné sociálne zariadenie a prvá pomoc.
Čanianské jazerá Čaňa
V okolí obce Čaňa sa nachádza päť jazier, ktoré majú názov „Čanianské jazerá”. Najznámejšie z nich sú Tajvan a Geča. Iba na jazere Geča je možné kúpanie.
Vodná nádrž pod Bukovcom Bukovec
Bukovec je umelo vytvorená vodná nádrž, ktorá je zásobárňou pitnej vody pre okolie Košíc. Z toho dôvodu je pre verejnosť neprístupná. Za to menšia nádrž pod Bukovcom je obľúbeným rekreačným miestom ľudí z blízkeho aj ďalekého okolia.
Vodná nádrž Ružín - Východ Malá Lodina
Ružín je umelo vybudovaná vodná nádrž obklopená krásnou prírodou Slovenského rudohoria. Jeho východná časť je obľúbeným miestom na rekreáciu, a to hlavne v letnom období.
Vodná priehrada Ružín - Západ Margecany
Ružín je umelo vybudovaná vodná nádrž obklopená krásnou prírodou Slovenského rudohoria. Jej západná časť je obľúbeným miestom na rekreáciu. Západná časť je známa aj vďaka „Husej pláži”.
Scroll to Top