Vodná nádrž Suchá nad Parnou

Obsah

Vodná nádrž Suchá nad Parnou je umelo vytvorená vodná plocha na Podhájskom potoku, ktorá bola vybudovaná kvôli ochrane obcí pred povodňami. Je to ideálne miesto na rybolov, oddych alebo rekreáciu, a to nielen v letnom období.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 40,0 ha
Denná kapacita:

Vodná nádrž Suchá nad Parnou je situovaná na západnom okraji obce s rovnomenným názvom vzdialenej 10 km od krajského mesta Trnava. Je známa aj pod názvom „Suchá” alebo „Suchánska” priehrada.

Nachádza sa v prekrásnom lesnom prostredí s nezameniteľným výhľadom na Malé Karpaty. Príjemné sú prechádzky po brehu nádrže, pri ktorých si môžete vychutnať ničím nerušený pokoj z okolitého prostredia. Suchovská priehrada má svoje čaro v každom ročnom období, aj keď obľúbená je najmä počas teplých letných mesiacov.

V južnej časti priehrady Suchá sa rozprestiera záhradkársko-rekreačná oblasť Nové vinohrady a Sušiansky háj. V rekreačnej oblasti je plno chatiek, v ktorých sa môžu návštevníci ubytovať.

Suchá nad Parnou je rajom pre všetkých rybárov, pretože v súčasnosti je veľmi dobre zarybnená. Tým, že má nádrž rozmanité dno a kolísajúcu hĺbku, poskytuje vhodné podmienky k životu množstvu druhov rýb. Môžete tu chytiť úlovky ako napríklad kapor, zubáč, šťuka, ostriež, pleskáč alebo karas.

Brehy nádrže sú trávnaté s pozvoľným vstupom do vody. Voda v priehrade nie je kontrolovaná, preto je kúpanie sa len na vlastné riziko! Vodná nádrž Suchá ponúka dokonalý relax pri vode spojený s kúpaním, športovaním a užívaním si slnečných lúčov.

Pre rodiny s deťmi

Pláže na brehoch nádrže sú štrkové alebo trávnaté, s pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi. Priehrada je ako stvorená pre rodinný výlet spojený s oddychom pri vode a kúpaním.

Služby

Pre návštevníkov sú dostupné nasledujúce služby:

  • predaj hosťovacích rybárskych povolení;
  • gastro a ubytovacie služby.

Stravovanie

V priestoroch kúpaliska je primeraná ponuka gastro služieb. Nachádzajú sa tu bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

  • vodné športy;
  • geocaching;
  • korčuľovanie a bicyklovanie;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Priehrada je ľahko dostupná autom. Viete sa ním dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať môžete aj na parkovisku v centre obce. K nádrži sa viete dostať aj pešo alebo na bicykli.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, apartmánoch alebo v chatkách v blízkosti vodnej plochy, ako aj v neďalekom meste Trnava.

Cenník vstupy Vodná nádrž Suchá nad Parnou

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v priehrade Suchá je pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

91901, okres Trnava
+421 335 580 174
obecsucha@gmail.com

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Kúpanie v okolí

Scroll to Top