Vodná nádrž Kráľová Kajal

Obsah

Vodná nádrž Kráľová je viacúčelová vodná plocha ležiaca medzi mestami Sereď a Šaľa. Vyhľadávaná je ako rekreantmi, tak aj milovníkmi rybolovu zo všetkých kútov Slovenska, či dokonca aj zo zahraničia.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 1 090,0 ha
Denná kapacita:

Vodné dielo Kráľová je situované na rieke Váh pri obci Kajal a spadá do systému priehrad Vážskej kaskády. Známe je aj pod názvom „Kaskády”. Priehrada bola vybudovaná v roku 1985 ako protipovodňová ochrana a na výrobu elektrickej energie.

V dnešnej dobe má Kráľová viacúčelové využitie. Slúži ako protipovodňová ochrana, zásoba zavlažovacej vody, na ťažbu štrkopiesku, je tu stanica na chov rýb a v neposlednom rade, je využívaná na športovo-rekreačné účely.

Nádrž je vyhľadávaná aj milovníkmi prírody a nadšenými pozorovateľmi vtákov. Oblasť vodnej nádrže Kráľová je domovom mnohých vzácnych druhov vodného vtáctva, a preto je vyhlásená za Chránené vtáčie územie Kráľová. Hniezdia tu druhy ako napríklad čajky, divé kačice, labute alebo volavky popolavé.

Hladina vodnej nádrže sa nachádza vyššie ako okolitý terén, a preto tu fúka silnejší vietor. Vďaka tomu vytvára výnimočne dobré podmienky pre niektoré vodné športy. Priehrada poskytuje možnosti windsurfingu, jachtingu alebo vodného lyžovania.

Na svoje si tu prídu hlavne milovníci rybolovu. Priehrada Kráľová preslávená lovom kapitálnych úlovkov kapra, sumca a zubáča.

Na západnom brehu hrádze sa nachádza rekreačné stredisko s možnosťou ubytovania a stravovania. Voda v priehrade nie je monitorovaná Úradom verejného Zdravotníctva, preto je kúpanie sa v priehrade len na vlastnú zodpovednosť.

Pre rodiny s deťmi

Pláže na brehoch nádrže Kráľová sú štrkové alebo trávnaté, s pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.

Služby

Pre návštevníkov sú dostupné nasledujúce služby:

  • predaj hosťovacích rybárskych povolení;
  • gastro a ubytovacie služby.

Stravovanie

V priestoroch kúpaliska je primeraná ponuka gastro služieb. Nachádzajú sa tu bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

  • vodné športy;
  • korčuľovanie a bicyklovanie;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať viete aj v obci Kajal a odtiaľ prejsť k priehrade pešo. Po brehu priehrady vedie aj Vážska cyklomagistrála.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, chatách alebo v ubytovniach v blízkosti vodnej plochy, ako aj v neďalekých mestách Sereď, Šaľa a Galanta.

Cenník vstupy Vodná nádrž Kráľová Kajal

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa vo vodnom diele Kráľová je pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

okres Galanta
kajal@kajal.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top