Šulianské jazero Dunajská Streda

Obsah

Šulianské jazero patrí k menej navštevovaným jazerám v okolí Bratislavy. Preto je ideálne pre tých, ktorí nemajú radi preplnené pláže a chcú sa zrelaxovať alebo osviežiť v horúce letné dni.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max: 25 °C

Velkost

Plocha areálu: 77,9 ha
Denná kapacita: 1 500 osôb

Na ostrove medzi starým a novým korytom Dunaja sa nachádzajú dve jazerá. Jedno z nich je práve Šulianské jazero. Nesie meno podľa časti obce Horný Bar – Šuľany, avšak leží v katastri obce Bodíky.

Šulianske jazero je umelo vytvorené štrkovisko, ktoré vzniklo pre potreby výstavby Vodného diela Gabčíkovo. S bagrovaním na jazere sa začalo od roku 1977 a v roku 1992 bola ťažba ukončená.

Rekreačná oblasť Šulianskeho jazera sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy. Celé územie chránenej krajinnej oblasti je zapísané do Zoznamu mokradí medzinárodného významu. Brehy Šulianského štrkoviska sú na niektorých miestach zarastené hustým porastom. Hlavná pláž je upravená, štrkovitá a s pozvoľným vstupom do vody.

Štrkovisko je prevažne pre domácich vyhľadávaným rekreačným miestom na príjemné osvieženie a relax. Voda v jazere je čistá a počas horúcich letných dní sa vyhreje na príjemnú teplotu okolo 24 °C. Okrem rekreantov majú jazero v obľube aj rybári či dokonca aj potápači, pretože na niektorých miestach dosahuje hĺbku až 15 metrov.

Vodná plocha je vhodná aj pre vodné športy. Na svoje si prídu hlavne priaznivci windsurfingu a jachtingu. Kedysi bol na brehoch štrkoviska aj tobogán, bohužiaľ, v dnešnej dobe tu z neho zostali len betónové základy.

Jazero je prístupné verejnosti iba z jednej strany a to pri bufete Kotva. Z ostatných strán je ohradené, pretože pozemky okolo neho vlastní Urbariát Rohovce.

Atrakcie pre deti a rodiny 

Jazero má štrkovo-trávnaté pláže s pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.

Služby

Návštevníkom sú k dispozícii nasledujúce služby:

  • požičiavanie paddleboardov;
  • gastro služby.

Stravovanie

V priestoroch prírodného kúpaliska je primeraná ponuka stravovacích služieb. Na kúpalisku sa nachádzajú bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

  • windsurfing;
  • jachting;
  • turistika a cykloturistika;
  • potápanie;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Prejazd áut okolo jazera je zakázaný, preto odporúčame vaše motorové vozidlo odstaviť v niektorej z obcí v okolí a prejsť sa k jazeru pešo. Z obce Bodíky vedie priamo k jazeru červená turistická trasa.

Popri štrkovisku prechádza aj cyklomagistrála Bratislava – Gabčíkovo.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, chatách alebo ubytovniach v blízkom okolí, ako aj v neďalekom meste Dunajská Streda.

Cenník vstupy Šulianské jazero Dunajská Streda

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v Šulianskom jazere je pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

1416, 930 31, okres Dunajská Streda
+421 904 367 805
obecbodiky@gmail.com

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top