Prírodné kúpalisko priehrada Sĺňava

Obsah

Sĺňava je priehradné jazero na rieke Váh v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany. Je ideálnym miestom pre všetkých milovníkom vodných športov ako aj pre rodiny s deťmi.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu:
Denná kapacita:

Vodná priehrada Sĺňava je situovaná v severnej časti Podunajskej nížiny pri úpätí Považského Inovca. Je to najznámejšia a najnavštevovanejšia vodná plocha v Trnavskom kraji. Sĺňava dostala svoje meno oprávnene. Počet slnečných dní v roku tu vysoko prevyšuje priemer. Ak ste milovník slnka, Sĺňava je pre vás to pravé miesto na dovolenku.

Sĺňava bola vybudovaná v 60-tych rokoch (1956-1959) na mieste mŕtvych ramien Váhu. Od roku 1980 je jej časť od Krajinského mosta vyhlásená za chránenú plochu. V dnešnej dobe slúži nádrž ako zásobáreň vody pre atómovú elektráreň v Jaslovských Bohuniciach.

V strede jazera je umelo vytvorený „vtáčí“ ostrov Čajka, ktorý je hniezdiskom a zimoviskom viacerých kolónií rôznych druhov vtáctva. Je zapísaný v zozname UNESCO ako chránená prírodná rezervácia.

Sĺňava je vhodná na kúpanie. Je tu viacero pláží so štrkovým povrchom a s pozvoľným vstupom do vody. Voda v priehrade je čistá a pravidelne kontrolovaná regionálnym Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Na svoje si tu prídu hlavne milovníci vodných športov. V Ratnovskej zátoke sa nachádza špeciálne vybavený areál s vlekom pre vodné lyžovanie. Počas leta sa pri jazere uskutočňujú viaceré športové podujatia, ako napríklad majstrovstvá vo vodnom lyžovaní alebo preteky na kajakoch.

Okolo priehrady je vybudovaná dvanásť kilometrová asfaltová trasa. Využívaná je ako cyklistami a bežcami, tak aj pešími chodcami.  Na vodnej nádrži je povolený aj rybolov. Nadšenci rybárskeho športu môžu chytiť viaceré druhy rýb, ako napríklad kapra, sumca, šťuku, karasa, ostrieža, alebo zubáča.

Areál vodnej priehrady je známy aj organizáciou kultúrnych podujatí a letných festivalov, jedným z nich je aj Festival Lodenica. Keď už budete pri priehrade, odporúčame navštíviť kúpeľné mesto Piešťany a v ňom najdlhší krytý most na Slovensku, ktorý je prezývaný Kolonádový alebo Sklený most.

Atrakcie pre deti a rodiny 

Nechýbajú ani atrakcie pre rodiny s deťmi. Deti sa môžu dosýta vyblázniť na detskom ihrisku alebo na nafukovacích vodných atrakciách. Rodinám s deťmi odporúčame aj vyhliadkovú plavbu po Sĺňave.

Služby

Návštevníkom sú k dispozícii nasledujúce služby:

  • požičiavanie vodných bicyklov a člnov;
  • požičiavanie športových potrieb;
  • vyhliadková plavba loďou.

Stravovanie

V priestoroch prírodného kúpaliska Sĺňava je primeraná ponuka stravovacích služieb. Na kúpalisku sa nachádzajú viaceré bufety s rýchlym občerstvením. Bufety ponúkajú klasické kúpaliskové špeciality.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

  • vodné športy;
  • vlek na vodné lyže;
  • turistika a cykloturistika;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Po okolí sa nachádza viacero záchytných parkovísk, na ktorých môžete odstaviť svoje vozidlo. Zaparkovať môžete aj v meste Piešťany a prejsť k vodnej nádrži pešo. Okolo nádrže vedie aj červená a modrá cyklotrasa.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, apartmánoch, penziónoch alebo v kempoch umiestnených v tesnej blízkosti vodnej plochy, ako aj v kúpeľnom meste Piešťany. Dva najznámejšie kempy v tejto lokalite sa volajú Pullmann a Lodenica.

Cenník vstupy Prírodné kúpalisko priehrada Sĺňava

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa vo vodnej nádrži Sĺňava sú pre návštevníkov bezplatné.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

507, 92163, okres Piešťany
+421 337 719 621
info@pic-piestany.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top