Krytá plaváreň Čadca

Obsah

Mestská plaváreň Čadca je komplexným športoviskom a najnavštevovanejším športovým priestorom v meste. Na jednom mieste nájdete niekoľko možností športového a relaxačného vyžitia, ktoré môžete podľa potreby a záujmu kombinovať.

Bazény

Počet bazénov: 1
Plavecké bazény: 1
Termálné bazény:

Teplota vody

Min: 26 °C
Max: 27 °C

Velkost

Plocha areálu:
Denná kapacita: 130 osôb

Krytá plaváreň Čadca sa nachádza hneď vedľa vlakovej zastávky a len pár minút chôdze od centra mesta. Plaváreň bola otvorená v roku 1983 a vzhľadom na svoj „vek“ si drží kvalitu služieb na vysokej úrovni. 

Mestská plaváreň v Čadci organizuje vlastné plavecké kurzy a školy.

Bazény a vodné atrakcie

Plaváreň disponuje plaveckým bazénom s dĺžkou 25 m, šírkou 16 m a hĺbkou od 1,25 m do 1,55 m. Kondičným, rekreačným plavcom, deťom a širokej verejnosti ponúka bazén 8 dráh, ktoré sú podľa vyťaženia rozdeľované deliacimi lanami do troch sektorov

Priemerná hĺbka vody takmer po celej dĺžke bazéna umožňuje dosiahnuť na dno. Je to dôležitá bezpečnostná výhoda pre širokú verejnosť a deti, ktorá zároveň neprekáža športovým plavcom.  

Teplota vody plaveckého bazéna sa pohybuje okolo 26 – 27 °C, čo je na hranici maximálnej úrovne, ktorú povoľuje vyhláška. Prevádzkovatelia sa snažia vyjsť v ústrety rekreačným plavcom a rodinám s deťmi. 

V letných mesiacoch je krytá plaváreň prepojená s letným kúpaliskom, ktoré ponúka viacero bazénov a rozširuje paletu poskytovaných služieb.

Wellness

Súčasťou priestorov mestskej plavárne Čadca je aj wellness zóna, ktorá ponúka zregenerovanie v saune či na masáži. 

Sauny

Na plavárni v Čadci nájdete:

Klasická suchá sauna

  • teplota 90 – 110 °C;
  • kapacita 12 – 15 osôb.

Parná sauna

  • teplota 46 °C;
  • kapacita 6 – 8 osôb.

Chladiaci bazén

  • teplota vody max 12 °C;
  • hĺbka vody 1 m. 

Výhodou sauny je aj možnosť kombinácie suchej a parnej, a rovnako dostatočne veľká oddychová miestnosť. 

Návštevníci môžu sauny využívať denne, okrem pondelka. V letných mesiacoch je prevádzka upravená od stredy do nedele. Svoje vyhradené dni majú ženy i muži, raz v týždni je sauna spoločná.

Solárium

Mestská plaváreň Čadca má vo svojich priestoroch 2 solária (vertikálne a horizontálne), každé v osobitnom priestore. Soláriá poskytujú opaľovaciu technológiu s maximálnym opaľovacím výkonom, komfortným lôžkom (horizontálne) a regulovateľnou ventiláciou. 

Stravovanie

V priestoroch plavárne Čadca je k dispozícii posedenie v bufete, v príjemnom prostredí vstupnej haly.

Športoviská

Návštevníci plavárne môžu využiť fitness centrum. Priestor takmer 170 m² ponúka všetko, čo potrebuje kondičný, výkonnostný aj rekreačný športovec. 

Zaujímavým bonusom je možnosť „vyplávať“ po posilňovacom tréningu. V jednorazovom vstupe či pri vstupe na permanentku je zahrnuté aj krátke využitie bazéna, čo je po tréningu ideálne riešenie pre zaťažené svalstvo.

Doprava a parkovanie

Parkovanie je zabezpečené pred budovou plavárne.

Cenník vstupy Krytá plaváreň Čadca

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
4,00€
2,50€
Deti
1,50€
Rodina

Ceny mestskej plavárne Čadca patria k lacnejším. Je možné zakúpiť vstup na 1 alebo 2 hodiny. Plaváreň Čadca ponúka zľavnené vstupné pre deti, ZŤP, skupiny a obyvateľov mesta Čadca. Plaváreň taktiež ponúka permanentky za výhodné ceny.

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

Ulica športovcov 1825, 022 01, Čadca
+421 41 432 68 08
info@plavarencadca.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top