Vodná nádrž Buková

Obsah

Vodná nádrž Buková je umelo vytvorená vodná plocha na západe Slovenska, vzdialená približne 25 km od Trnavy. Lokalita priehrady Buková je hlavne v letných mesiacoch obľúbeným miestom na oddych a rekreáciu.

Bazény

Počet bazénov:
Plavecké bazény:
Termálné bazény:

Teplota vody

Min:
Max:

Velkost

Plocha areálu: 49,0 ha
Denná kapacita:

Vodná priehrada Buková je situovaná v Bukovskej kotline v strednej časti Malých Karpát pri obci s rovnomenným názvom. Podľa potoka Hrudky, na ktorom je priehrada postavená, je niekedy prezývaná aj ako vodná nádrž Hrudky. Severovýchodné brehy nádrže boli v roku 1988 vyhlásené za chránenú krajinnú oblasť.

Nádrž slúži ako zásobáreň vody pre nižšie položené obce, ako napríklad Plavecký Peter alebo Plavecký Mikuláš. Zadržiava až 3 milióny metrov kubických vody. Ďalej je nádrž čiastočne využívaná aj na výrobu elektriny. Okrem toho je v letných mesiacoch veľmi obľúbená ako turistické, tak rekreačné centrum.

Voda v jazere ponúka cez horúce letné dni príjemné osvieženie. Návštevníci si môžu svoj pobyt pri vode oživiť aj požičaním vodných bicyklov. Na svoje si  prídu hlavne rybári, keďže sa tu nachádza rybný revír. Rybári tu môžu chytiť úlovky ako napríklad kapra, šťuku, zubáč alebo ostrieža.

Okolie priehrady ocenia aj vášniví turisti a cykloturisti. Buková je obklopená nádhernou prírodou pretkanou hustou sieťou turistických chodníkov. Pri nádrži sa vypína najvyšší vrch Malých Karpát, Záruby, a priamo nad priehradou sa nachádza zrúcanina letného sídla grófa Pálfyho hrad Ostrý Kameň.

Atrakcie pre deti a rodiny 

Jazero Buková má štrkovo-trávnaté pláže s pozvoľným vstupom do vody, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.

Služby

Návštevníkom sú k dispozícii nasledujúce služby:

  • požičiavanie vodných bicyklov;
  • gastro služby.

Stravovanie

V priestoroch prírodného kúpaliska je primeraná ponuka stravovacích služieb. Na kúpalisku sa nachádzajú bufety s rýchlym občerstvením.

Športoviská

Návštevníci môžu vyskúšať nasledujúce športy a športoviská:

  • vodné športy;
  • turistika a cykloturistika;
  • rybolov.

Doprava a parkovanie

Autom sa dá dostať skoro až k priestorom vodnej plochy. Zaparkovať môžete aj v obci Buková a odtiaľ prejsť pešo. Popri priehrade vedie aj cyklotrasa.

Ubytovanie a stanovanie

Ubytovať sa môžete v hoteloch, penziónoch, chatách alebo kempingoch v tesnej blízkosti vodnej plochy, ako aj v neďalekom meste Trnava.

Cenník vstupy Vodná nádrž Buková

Celodenný 2 hod. 1 hod.
Dospelí
Deti
Rodina

Vstup a kúpanie sa v vo vodnej priehrade Buková sú pre návštevníkov bezplatné.  

Aktuálne ceny kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Recenzie

Video

Obsah

Kontakt

1291, 919 10, okres Trnava
+421 335 578 146
obec@bukova.sk

Mapa

Hodnotenie

0.0
google logo
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Súvisiace linky

Štítky

Blog

Kúpanie v okolí

Scroll to Top