Aquacity Poprad - Bazény a vodné atrakcie

Bazény

Krytý bazén

typ: krytý
najmenšia hĺbka1.2 m
najväčšia hĺbka1.3 m
teplota vody38 °C
vodné atrakcie: gejzíry, hríbik

Plavecký olympijský bazén

typ: krytý, plavecký
prevádzka: celoročná
dĺžka50 m
najmenšia hĺbka1.2 m
najväčšia hĺbka2.2 m
teplota vody26 °C
počet plaveckých dráh8

Relaxačný bazén

typ: relaxačný
dĺžka33 m
šírka16 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody30 °C

Relaxačný bazén

typ: relaxačný
dĺžka20 m
šírka20 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody35 °C

Sedací bazén

typ: termálny, relaxačný
dĺžka10 m
šírka3 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody38 °C

Treasure Island – Ostrov pokladov

typ: krytý, detský
dĺžka12 m
šírka6 m
najmenšia hĺbka0.38 m
najväčšia hĺbka0.79 m
teplota vody30 °C

Tobogány

Čierna diera

strmosť: mierny
vybavenie: lasery

Twister


Kryté termálne bazény
AquaCity je celoročne otvorené stredisko, ktoré ponúka zábavu v krytých aj vonkajších bazénoch s teplotou vody  až  38 °C. Najťažšie bude rozhodnúť sa, ktorý bazén vyskúšate ako ďalší!

 

BAZÉNOVÉ CENTRUM BLUE SAPPHIRE – prvý komplex bazénov na svete využívajúcich solárnu energiu
Vnútri impozantnej budovy centra Blue Sapphire, postavenej zo skla, ocele a borovicového dreva, nájdete hneď niekoľko oválnych bazénov. Všetky sú podsvietené kontrastnými a meniacimi sa chromoterapeutickými efektmi a ponúkajú rôzne dýzy a techniky masáže teplou geotermálnou vodou zohriatou prirodzeným spôsobom.
Nový komplex s pekne obkladanými bazénmi postavený v roku 2007 je vôbec prvým komplexom na svete využívajúcim solárnu energiu získanú z fotočlánkov zabudovaných do veľkej zasklenej fasády komplexu.

 

NOČNÁ LASEROVÁ ŠOU
Kým cez deň sú skvelým miestom pre váš oddych bazény, každý večer o 21.00 hod. ožíva bazénové centrum Blue Sapphire hudobnými rytmami a vzrušujúcou 3D holografickou laserovou AquaCity šou, zatiaľ čo deti sa hrajú na ihrisku alebo v detskom kútiku na medziposchodí.

 


BAZÉNY BLUE DIAMOND – romantická atmosféra v jemne podsvietených bazénoch s vlastným bazénovým barom
Bohato mineralizovaná voda v dvoch jemne podsvietených bazénoch Blue Diamond je ideálna na oddychové plávanie. Môžete si dať drink v bare priamo z bazénu s antikorovým povrchom, občerstviť sa koktailom alebo miestnym vínom, pivom či nealkoholickým nápojom.

Vďaka kombinácii klasického a moderného prostredia ponúkajú bazény pokojné miesto na oddych, relaxačné plávanie alebo stretnutia s priateľmi.

 


50-METROVÝ KRYTÝ OLYMPIJSKÝ BAZÉN
Ak si chcete poriadne zaplávať, určite vás potešia dráhy, časomiera, štartovacie bloky a voda s teplotou okolitého vzduchu v našom vynikajúcom 50-metrovom krytom plaveckom bazéne.

Pre kluby a profesionálnych plavcov je tu možnosť rezervovať si dráhy, zatiaľ čo hostia AquaCity si vo vodách veľkého olympijského krytého bazénu môžu otestovať svoje plavecké schopnosti.

 

 

TREASURE ISLAND – OSTROV POKLADOV

V mori zábavy pod Tatrami objavia cestovatelia Ostrov pokladov. V duchu jedného z najpopulárnejších diel histórie vybudovali detský bazén v štýle exotického zálivu, v ktorom nechýba stroskotaná loď so šmýkalkami a tobogánmi.

Napätie, dobrodružstvo, exotika. Čo však môžu čakať deti na ostrove plnom pirátov, ktorý je v AquaCity Poprad? V prvom rade ich nemusíte klamať, skutočne sa kúpu v slanej vode, tak ako v mori. Nová detská zóna s oddychovou terasou je so svojimi atrakciami stvorená nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Domáci návštevníci i hostia radi využijú možnosť prežiť pocit plavby na historickej lodi alebo si vychutnajú množstvo animačných programov, či detské párty počas víkendov.

Je to skutočná show, v ktorej stretnete pirátov. Veselé postavičky v kostýmoch dopĺňajú kolorit ostrova, stačí sa naplno zabávať. Práve preto pripravujeme pre najmenších bohatý ostrovný život. V detskom bazéne hostí čakajú korytnačky a rybičky Nemo, maskotom Treasure Island je leguán zo súostrovia Galapágy.

 

Vonkajšie termálne bazény
AquaCity počas celého roka ponúka množstvo bohato mineralizovanej vody zohriatej prirodzeným spôsobom.

 

AQUACITY PO CELÝ ROK
Predstavte si, že plávate v príjemne teplej a prirodzeným spôsobom zohriatej geotermálnej vode s výhľadom na vysokánske zasnežené končiare Vysokých Tatier, pričom vydýchnutý vzduch sa vám pred ústami mení na paru. Teplota vonkajšieho vzduchu je totiž pod bodom mrazu...

Keďže voda v bazénoch sa prirodzeným spôsobom zohrieva na teplotu 30 až 38 °C, v AquaCity si môžete zaplávať vonku aj v zime.

 

LETNÉ KÚPALISKO
V AquaCity svieti slnko takmer celé leto. Môžete sa slniť na ležadle na terase v blízkosti vonkajších bazénov, potom sa na chvíľu ponoriť do vody alebo si zvýšiť adrenalín v jednom z našich toboganov. Takáto predstava u mnohých vyvoláva predstavu vodného raja.

 

GEOTERMÁLNA VODA
Z troch hlavných vonkajších bazénov AquaCity má jeden vnútorný „bazén v bazéne“ teplejšiu vodu. Oba sú vybavené masážnymi tryskami a perličkami, ako aj dvoma rýchlymi toboganmi. Z jedného z nich sa vám v spleti zákrut a otočiek doslova zatmie pred očami. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Voda v bazénoch je zohriata na 30 až 38 °C, a keďže na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, je šetrná k pokožke i k očiam.

 

Veľká Mayská pyramída
V blízkosti vonkajších geotermálnych bazénov sa nachádza veľká Mayská pyramída. Je to 20-metrová vodná pyramída, vybudovaná pre deti každého veku a otvorená počas letných mesiacov.

Bazény s hĺbkou do jedného metra sú vybavené vodnými fontánami, sprchami a vlnobitím. Ozajstná zábava sa však začína, až keď sa dostanete na vrchol samotnej pyramídy.

Je veľa možností, ako sa odtiaľ dostať nadol – môžete si vybrať jednu z mierne zvlnených rodinných šmýkačiek alebo rýchlejšiu a strmšiu kamikadze šmýkačku, prípadne sa na vlastnom nafukovacom člne spustiť dolu 70-metrovým toboganom plným zákrut a ohybov.