Cestovanie skrz.sk | Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Jazykové pobyty
PRODUKTY

Aquacity Poprad - Bazény a vodné atrakcie

Bazény

Detský bazén pre najmenších

typ: krytý, detský
dĺžka9 m
šírka9 m
najväčšia hĺbka0.4 m
teplota vody32 °C

Krytý bazén

typ: krytý
najmenšia hĺbka1.2 m
najväčšia hĺbka1.3 m
teplota vody38 °C
vodné atrakcie: gejzíry, hríbik

Plavecký olympijský bazén

typ: krytý, plavecký
prevádzka: celoročná
dĺžka50 m
najmenšia hĺbka1.2 m
najväčšia hĺbka2.2 m
teplota vody26 °C
počet plaveckých dráh8

Relaxačný bazén

typ: relaxačný
dĺžka33 m
šírka16 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody30 °C

Relaxačný bazén

typ: relaxačný
dĺžka20 m
šírka20 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody35 °C

Sedací bazén

typ: termálny, relaxačný
dĺžka10 m
šírka3 m
najväčšia hĺbka1.2 m
teplota vody38 °C

Tobogány

Čierna diera

strmosť: mierny
vybavenie: lasery

Twister


Kryté termálne bazény
AquaCity je celoročne otvorené stredisko, ktoré ponúka zábavu v krytých aj vonkajších bazénoch s teplotou vody  až  38 °C. Najťažšie bude rozhodnúť sa, ktorý bazén vyskúšate ako ďalší!

BAZÉNOVÉ CENTRUM BLUE SAPPHIRE – prvý komplex bazénov na svete využívajúcich solárnu energiu
Vnútri impozantnej budovy centra Blue Sapphire, postavenej zo skla, ocele a borovicového dreva, nájdete hneď niekoľko oválnych bazénov. Všetky sú podsvietené kontrastnými a meniacimi sa chromoterapeutickými efektmi a ponúkajú rôzne dýzy a techniky masáže teplou geotermálnou vodou zohriatou prirodzeným spôsobom.
Nový komplex s pekne obkladanými bazénmi postavený v roku 2007 je vôbec prvým komplexom na svete využívajúcim solárnu energiu získanú z fotočlánkov zabudovaných do veľkej zasklenej fasády komplexu.

NOČNÁ LASEROVÁ ŠOU
Kým cez deň sú skvelým miestom pre váš oddych bazény, každý večer o 21.00 hod. ožíva bazénové centrum Blue Sapphire hudobnými rytmami a vzrušujúcou 3D holografickou laserovou AquaCity šou, zatiaľ čo deti sa hrajú na ihrisku alebo v detskom kútiku na medziposchodí.


BAZÉNY BLUE DIAMOND – romantická atmosféra v jemne podsvietených bazénoch s vlastným bazénovým barom
Bohato mineralizovaná voda v dvoch jemne podsvietených bazénoch Blue Diamond je ideálna na oddychové plávanie. Môžete si dať drink v bare priamo z bazénu s antikorovým povrchom, občerstviť sa koktailom alebo miestnym vínom, pivom či nealkoholickým nápojom.

Vďaka kombinácii klasického a moderného prostredia ponúkajú bazény pokojné miesto na oddych, relaxačné plávanie alebo stretnutia s priateľmi.


50-METROVÝ KRYTÝ OLYMPIJSKÝ BAZÉN
Ak si chcete poriadne zaplávať, určite vás potešia dráhy, časomiera, štartovacie bloky a voda s teplotou okolitého vzduchu v našom vynikajúcom 50-metrovom krytom plaveckom bazéne.

Pre kluby a profesionálnych plavcov je tu možnosť rezervovať si dráhy, zatiaľ čo hostia AquaCity si vo vodách veľkého olympijského krytého bazénu môžu otestovať svoje plavecké schopnosti.


KRYTÝ BAZÉN PRE NAJMENŠÍCH
V blízkosti olympijského bazénu a neďaleko šatní sa nachádza plytký bazén pre najmenšie deti so šetrne dezinfikovanou teplou vodou, ktorá nedráždi jemnú pokožku ani citlivé oči.

Tu sa môžu vaši malí plavci do úmoru vyčľapkať v teplej vode. Bazén má ideálnu hĺbku a je dostatočne vzdialený od hlučných kĺzačiek a striekačiek určených pre väčšie deti.

Vonkajšie termálne bazény
AquaCity počas celého roka ponúka množstvo bohato mineralizovanej vody zohriatej prirodzeným spôsobom.

AQUACITY PO CELÝ ROK
Predstavte si, že plávate v príjemne teplej a prirodzeným spôsobom zohriatej geotermálnej vode s výhľadom na vysokánske zasnežené končiare Vysokých Tatier, pričom vydýchnutý vzduch sa vám pred ústami mení na paru. Teplota vonkajšieho vzduchu je totiž pod bodom mrazu...

Keďže voda v bazénoch sa prirodzeným spôsobom zohrieva na teplotu 30 až 38 °C, v AquaCity si môžete zaplávať vonku aj v zime.

LETNÉ KÚPALISKO
V AquaCity svieti slnko takmer celé leto. Môžete sa slniť na ležadle na terase v blízkosti vonkajších bazénov, potom sa na chvíľu ponoriť do vody alebo si zvýšiť adrenalín v jednom z našich toboganov. Takáto predstava u mnohých vyvoláva predstavu vodného raja.

GEOTERMÁLNA VODA
Z troch hlavných vonkajších bazénov AquaCity má jeden vnútorný „bazén v bazéne“ teplejšiu vodu. Oba sú vybavené masážnymi tryskami a perličkami, ako aj dvoma rýchlymi toboganmi. Z jedného z nich sa vám v spleti zákrut a otočiek doslova zatmie pred očami. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Voda v bazénoch je zohriata na 30 až 38 °C, a keďže na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, je šetrná k pokožke i k očiam.

Veľká Mayská pyramída
V blízkosti vonkajších geotermálnych bazénov sa nachádza veľká Mayská pyramída. Je to 20-metrová vodná pyramída, vybudovaná pre deti každého veku a otvorená počas letných mesiacov.

Bazény s hĺbkou do jedného metra sú vybavené vodnými fontánami, sprchami a vlnobitím. Ozajstná zábava sa však začína, až keď sa dostanete na vrchol samotnej pyramídy.

Je veľa možností, ako sa odtiaľ dostať nadol – môžete si vybrať jednu z mierne zvlnených rodinných šmýkačiek alebo rýchlejšiu a strmšiu kamikadze šmýkačku, prípadne sa na vlastnom nafukovacom člne spustiť dolu 70-metrovým toboganom plným zákrut a ohybov.